فعلا درب های شهر زیر زمینی بسته است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان آران وبید گل گفت:شهر زیرزمینی نوش آباد به دلیل پیشگیری خطرات احتمالی و رفع نواقص فنی و ساماندهی مجدد تا اطلاع ثانوی بسته است .

به گزارش اداره امور فرهنگی،روابط عمومی واموراجتماعی استان اصفهان "عباس متولی"افزود:شهر  زیر زمینی (اویی)نوش آباد در اوایل سال جاری طی قراردادی جهت بهره برداری به شهرداری شهر نوش آباد تحویل گردید.

وی اظهار اشت : در خرداد ماه جاری به دلیل نشت فاظلاب در بخشی از این مجموعه و با اعلام گزارش نیروهای یگان حفاظت شهر نوش آباد و بازدید باستان شناسان سازمان در خصوص پیشگیری خطرات احتمالی و رفع نواقص فنی و ساماندهی مجدد از تاریخ 20 خرداد سال جاری درب های این اثر باستانی به روی گردشگران بسته شد.

وی تصریح کرد: لذا با توجه به گزارش های ارسالی به اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل در خصوص ایمن سازی و رفع خطر؛ این اداره اقدامات قانونی در راستای بازدید واعلام نظر کارشناسان فنی و باستان شناسی سازمان را در دستور کار خود قرار داد.

به گفته وی ،  تا نظر  قطعی و کارشناسی در خصوص رفع خطرات احتمالی و نواقص فنی اعلام نگردد این مجموعه تا اطلاع ثانوی درب های آن همچنان به روی گردشگران بسته خواهد بود.

وی تاکید کرد: هموطنان و گردشگرانی که قصد سفر برای بازدید از شهر زیر زمینی نوش آباد را  دارند درخواست می شود اخبار گزارشات مربوط به بازگشایی این مجموعه را  از طریق اداره امور فرهنگی و  روابط عمومی استان اصفهان پیگیری نمایند.

متولی افزود: هر گونه اخبار منتشره در خبرگزاری های مختلف مبنی بر بازگشایی شهر زیر زمینی خارج از اطلاعیه سازمان فاقد اعتبار می باشد.

منبع خبر:وب سایت اداره کل سازمان میراث فرهنگی,صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان 

/ 0 نظر / 3 بازدید