حل مشکلات اصفهان در حوزه کشاورزی و گردشگری در دستور کار دولت است

امروز دولت مسائل و مشکلات اصفهان را در چهار محور آب ، کشاورزی ، مسائل بهداشت و گردشگری در دستور کار خود دارد با این وصف با توجه به مسولیت اینجانب به عنوان رییس سازمان میراث فرهنگی ، بنا داریم تا گردشگری را در اقصی نقاط استان گسترش دهیم .

به گزارش  روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان "مسعود سلطانی فر "معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شب گذشته با حضور در شورای اداری شهرستان خمینی شهر افزود: استقبال باشکوه مردم شهید پرور اصفهان از رئیس جمهور و هیات دولت و تاخیر دو ساعته رئیس جمهور در برنامه سخنرانی خود در میدان تاریخی امام (ره) به دلیل ازدحام جمعیت نشان از بلوغ فرهنگی مردم دارد.

وی اظهار داشت: اصفهان مردمی دارد که با وجود اینکه با مشکلاتی همچون خشکسالی و تحریم دست و پنجه نرم می کنند ولی مقتدرانه بر پای آرمانهای اسلامی ایستاده اند.

وی با تبریک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی تصریح کرد: بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی و امام راحل (ره) ارائه تفکر مردم سالاری دینی برپایه جمهوریت بود که بر این اساس خواست اکثریت مردم براساس تفکر دینی محقق شود. 

سلطانی فر با اشاره به اینکه این دولت سعی دارد تا بر اساس تدبیر بر مشکلات فائق آید، افزود: با آغاز به کار این دولت 77000 پروژه نیمه کار به این دولت به ارث رسید که برای پایان دادن آن 480 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است، لذا این دولت تلاش دادر بر خلاف گذشته با کار کارشناسی برنامه های خود را به پیش ببرد .

معاون رئیس جمهور افزود: امروز دولت مسائل و مشکلات اصفهان را در چهار محور آب ، کشاورزی ، مسائل بهداشت و گردشگری در دستور کار خود دارد با این وصف با توجه به مسولیت اینجانب به عنوان رییس سازمان میراث فرهنگی ، بنا داریم تا گردشگری را در اقصی نقاط استان گسترش دهیم .

وی به پیشینه تاریخی خمینی شهر اشاره کرد و افزود: مسولین اعم از فرماندار و شهردار و نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی باید به فرهنگ و تاریخ این شهر توجه ویژه ای داشته باشند .

وی به کاوش شهر زیرزمینی در منطقه خمینی شهر اشاره کرد و افزود: امیدواریم به زودی با همکاری پژوهشگاه باستان شناسی و اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان کار کاوش بقایای شهر زیر زمینی در خمینی شهر آغاز شود. 

وی در پایان سخنان خود از بخش خصوص دعوت به عمل آورد ،تا با سرمایه گذاری در مجموعه های  گردشگری همچون مجموعه گردشگری لادر خمینی شهر به توسعه فضاهای گردشگری و اقتصادی بپردازند و دولت نیز در این زمینه حامی و پشتیبان بخش خصوص خواهد بود.

منبع خبر: سایت میراث آریا

/ 0 نظر / 20 بازدید