نجات گردشگران ایتالیائی از باتلاق دریاچه نمک درآران و بید گل

نجات گردشگران ایتالیائی از باتلاق دریاچه نمک درآران و بید گل

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان آران وبیدگل گفت: تعدادی از گردشگران ایتالیائی که برای بازدید از کویر زیبای مرنجاب به این منطقه سفر کرده بودند بدلیل عدم هماهنگی با مسئولین محلی و همراه نداشتن راهنما در دریاچه نمک و در حاشیه یکی از جزایر نمک با نام جزیره سرگردان، گرفتار شدند.
به گزارش اداره امور فرهنگی، روابط عمومی و اموراجتماعی استان اصفهان " عباس متولی" افزود: هشت نفر از گردشگران کشور ایتالیا با چهار اتومبیل به دریاچه نمک وارد شدند، که متاسفانه حدود یک شبانه روز در حاشیه جزیره سرگردان در باتلاقی گرفتار شدند .

وی با اشاره به اینکه این افراد فاقد امکانات مخابراتی جهت دریافت کمک و امداد رسانی بودند افزود:  دو نفر از این گردشگران پس از پیمودن 10 کیلومتر پیاده روی موفق شدند خود را به کاروانسرای مرنجاب رسانده و از ماموران میراث فرهنگی مستقر در کاروانسرا تقاضای کمک نمایند .

وی تصریح کرد: با اطلاع مامورین میراث فرهنگی بلافاصله  نیروهای واحد یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل  به محل اعزام شدند.

متولی در ادامه افزود : با اعلام موضوع به فرمانداری شهرستان، جهت نجات این افراد به سرعت دستورات لازم  جهت امداد رسانی به این گردشگران از سوی فرمانداری نیز صادر گردید .

وی خاطرنشان کرد: امداد رسانی در قالب 3 اکیپ از سوی میراث فرهنگی و فرمانداری ، شهرداری و نیروی  بسیج  شهرستان،  پس از 8 ساعت تلاش بی وقفه با موفقیت انجام پذیرفت.

 سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان آران وبید گل گفت:این گردشگران پس از نجاب از باتلاقهای دریاچه نمک ضمن تشکر از مسئولین شهرستان آران و بیدگل ،در کاروانسرای مرنجاب استقرار یافته و پس از اقامت در این مجموعه سنتی و پذیرایی از آنها  به مسیر خود ادامه داند.

به گزارش اداره امور فرهنگی، روابط عمومی و اموراجتماعی استان اصفهان ، کویر مرنجاب که در شمال شهرستان آران و بیدگل واقع شده و دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بی نظیری از قبیل تپه های ماسه ای – دریاچه نمک – جزیره سرگردان – کاروانسرای مرنجاب و چاههای دستکن می باشد که هر ساله خیل گردشگران مشتاق را به سوی خود می خواند.

با اینحال علیرغم اینکه راهنماهای زیادی برای بازدید از منطقه آموزش دیده و در منطقه مستقر هستند ، همواره عده ای از گردشگران داخلی و خارجی بدون هماهنگی با حوزه میراث فرهنگی و سایر مسئولین محلی، به منطقه سفر نموده و از مسیرهای غیر استاندارد استفاده می نمایند که اکثرا دچار مشکل می شوند.

جزیره سرگردان در 10 کیلومتری  کاروانسرای مرنجاب و  داخل دریاچه نمک می باشد  .

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از همکاری و مساعدت صمیمانه و بی شائبه فرمانداری محترم ، شهرداری محترم و فرماندهی محترم نیروی مقاومت بسیج شهرستان آران و بید گل در جهت نجات گردشگران صمیمانه تشکر و سپاسگذاری نموده و توفیق روز افزون این عزیزان را در این ماه مبارک از خداوند متعال خواستار است.

/ 0 نظر / 5 بازدید