حیف و میل بیت المال

اینجا اطراف محلهای برگزاری مراسم های آئینی مذهبی محرم نوش آباد است.چند سال پیش طرحی به عنوان کمپ گردشگری جهت تاسیسات خدماتی و اقامتی برای رفاه خیل عزادارانی که در ایام محرم برای شرکت در مراسم علقمه و خمیه گاه وارد نوش آباد می شوند تصویب گردید.در ان زمان مقرر شد زمینی را شهرداری برای احداث این کمپ آزاد و در اختیار میراث فرهنگی قرار دهد تا این پروزه کار خودش را شروع کند.اما این طرح با 100میلیون تومان از اعتبارات سال 91 در این مکان هزینه شد و 16چشمه توالت زنانه و مردانه با فاصله از مراکز برگزاری مناسبتها ساخته شد.

زمانی کارشناسان از حیف و میل شدن این پروزه با خبر شده بودند که کار از کار گذشته بود و مردم هم از تمامی طیف ها از غیر کاربری این ساختمان در این محل ابراز تاسف کردند.

زمانی بنده به وجود اجرای غیر کارشناسی این طرح در این محل اعتراض کردم که رفته بود به مسئولین گفته بود که بنده قصد دارم بودجه را از ورود به شهر جلوگیری نمایم.

الان هم دستشویی ها دربهایش قفل است و حتی در زمان برگزاری مراسم ها هیچ استفاده ای نمی شود و هیئت های مذهبی هم در کنار جایگاهشان دستشویی موقت ساخته و عزاداران و میهمانان ترجیح می دهند از ان ها استفاده کنند.

اگر بخواهیم کاربرد مفیدی برای آن در این مکان در نظر بگیریم بهترین استفاده در اختیار قرار دادن کشاورزانی است که در این مسیر برای رفتن به مزارعشان در طول روز تردد می کنند و کلید ان را باید در اختیار آنها قرار داد تا در طول سال از ان استفاده شود.

این در حالی است که بهترین گزینه در داخل گلزار شهدا شهر که تمامی سال و برای تمامی مراسم ها اشراف داشت وجود داشت.

/ 0 نظر / 3 بازدید