نوش آباد وطنم

مروری بر اتفاقات ماه جاری

1.مدتی نیست که زمین چمن مصنوعی افتتاح شده است.در پی حضور جوانان در این محل و ایجاد سر و صدای نیمه شب که باعث سلب آسایش عمومی گردیده بود اهالی محل با طوماری از دادستانی خواستار حل این مشکل گردیدند.

به دلیل گرم بودن هوای گرم روز؛گروههای ورزشکار تا ساعاتی از نیمه شب در این زمین به فوتبال مشغولند و ایجاد هیجان و داد و فریاد باعث شده تا خواب از چشم ساکنین مناطق مسکونی اطراف این محل گرفته شودو هزینه ای توسط بخش خصوصی بالغ بر 120میلیون تومان اعتبار هزینه گردیده است.و قرار شده است تا 10سال آینده در اختیار داشته و بهره برداری نماید.

زمین چمن مصنوعی در محدوده حریم داخل شهر احداث گردیده است این در حالی است که برای مکانهای ورزشی شورای شهر قبلی سایت ورزشی را در نظر گرفته و در حال حاضر سالن سرپوشیده شهرداری هم در این سایت اداره می شود.

2.تخریب بخشی از ورودی شماره 3 شهر زیر زمینی

در حالی که خبر های منتشره از شروع فصل کاووش مرحله چهارم بعد از 5سال با اعتباری بالغ بر 50میلیون تومان حکایت می کرد و شهرداری و میراث فرهنگی و سرپرست کاووش خود را برای شروع کاووش آماده می کردند به ناگاه و به دلایلی که حتما باید مرود بررسی کارشناسان اهل فن قرار بگیرد بخشی از ورودی شماره 3شهر زیر زمینی واقع در منطقه شهید منتظری فرو ریخت و بخشی از دیوار منزل مسکونی حاج ماشاا...کدخدایی خالی گردیده و به کلی ساختمان متزلزل و فاقد سکونت گردیده است.و احتمال فرو ریختن یک واحد مسکونی بر اثر این نشست پیش بینی گردیده است.

شنیده ها حاکی از آن دارد که در صورت حضور تیم باستان شناسی در روز حادثه در این محل با حجم وسیع ریزش، و فرو رفتن آوار در شهر زیر زمینی تلفات جانی را به جا می گذاشت.

سال گذشته شهرداری در همین بخش اقدام به لایروبی و تخلیه رسوبات سیل و برداشتن چاههای فاضلاب از این محل نمودند.

قرار بود امسال به صورت باستانشناسی و علمی در این بخش که ورودی 3 می باشد به مدت مشخصی به سرپرستی ساروخانی آغاز شود.

3.وجود چاله زباله در حریم شهری و اعتراضات مردمی و معضلاتی که به همراه داردو اقدامات شهرداری برای رفع این معضل

4.ایجاد سرعت گیرهای غیر استاندارد در سطح شهر و حوادث جانی و مالی بر جا مانده در مدت 1ماه گذشته

5.تردد مجدد تریلرهای حمل میلگرد  از فولاد به داخل حریم شهر نوش آباد به سمت کاشان و اقدامات شهرداری که موثر واقع نگردید.

6.اجرای مراسم آیینی و سنتی هوربابایی در نیمه ماه مبارک رمضان در سطح کوچه های بافت تاریخی شهر با نوای موزون و دلنشین کودکان

نویسنده : : ٢:٠۱ ‎ق.ظ ; جمعه ۱۳٩٠/٥/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم