نوش آباد وطنم

اطلاعیه شماره 3

از تاریخ شروع ثبت نام کلاسهای راهنمایان محلی تا امروز بیش از 60 نفر متقاضی برای شرکت در کلاسهای راهنمایان محلی در شهرستان آران و بیدگل ثبت نام نمودند که به چند نکته در این خصوص اشاره می شود:

1. این دوره از کلاسها به دلیل شرایط خاص منطقه کویری شهرستان آران و بیدگل و ساماندهی و کاهش مشکلات و ایجاد اشتغال و همچنین معرفی صحیح و شناخت بیشتر گردشگران از این منطقه زر خیز کویری با درخواست فرماندار محترم و پیگیری های مدیریت اداره میراث فرهنگی شهرستان مجوز و موافقت آن صادر گردید.

2.صدور این مجوز در 2 سال قبل در سطح شهرستان کاشان اجرا شد و با استقبال 70 نفر مواجه گردید و هزینه یک دوره یک ماهه و 70 ساعته 100 هزار تومان بود.اما به احتساب جمعیت آران و بیدگل نشان دادند در همه صحنه ها حضور چشم گیر دارند و تاکنون بیش از 60 نفر متقاضی و اکثر قریب به اتفاق شرکت کنندگان دارای مدرک لیسانس هستند در حالی است که شرط حضور برای شرکت در کلاسها حداقل دیژلم می باشد.این نشانه علاقه و دلبستگی تحصیلکردگان و دلسوزان این منطقه به برنامه های گردشگری شهرشان هستند.

3.ژایان مهلت ثبت نام تا فردا ژایان ساعت اداری است و اسلمی همراه با مدارک به اصفهان ارسال و کار هماهنگی و قراداد با اساتید معرفی شده که همه از اساتید برجسته بومی هستند را شرکت طرف قرارداد و دارای مجوز به عهده خواهد گرفت.تمامی مراحل دریافت هزینه و اجرای کلاسها توسط شرکت برگزار کننده طرف قرارداد با سازمان میراث فرهنگی خواهد بود.

4.پیش بینی می شود که برگزاری کلاسها  بعد از ظهر و از ساعت 13تا 17 در دو کلاس در روز و در طول 20روز تا 1 ماه در شهریور برگزار گردد.

5.احتمال دارد که یکی از سالن های همایش و آمفی تئاتر های داخل شهر آران و بیدگل برای برگزاری کلاسها در نظر گرفته شود که در صورت قطعی شدن محل دقیق آن اطلاع رسانی خواهد شد.

6.مبلغ پرداختی بر اساس برآورد هزینه ها و تعداد شرکت کننده توسط شرکت برگزار کننده مشخص خواهد شد.هزینه هایی از جمله حق التدریس اساتید.پذیرایی در طول برگزاری,هزینه اجرای تورهای عملی و غیره  را شامل می شود.

7.راهنماها بر اساس تجارب و سوابق فعالیت و مدارک علمی به دسته های مختلف تقسیم بندی و فراخور تخصص و تجربه شان از آنها در مناطق مختلف در شهرستان بهره خواهیم برد.از جمله محور شهر آران و بیدگل ومرنجاب،محور ابوزید آباد و کرشاهی و یخاب و چاه عروس,محور نوش آباد،شهر زیر زمین و آثار تاریخی و طبیعی داخل و کویر آن، محور سفید شهر و علی آباد روستای هدف گردشگری

8.کمترین استقبال در محور سفید شهر بوده است و بیشترین استقبال مربوط به شهر آران و بیدگل می باشد و بیشترین نیروهای با تجربه و با سوابق اجرایی مربوط به محور ابوزید آباد می باشد.

 9.راهنماها پس از پایان دوره آموزشی و دریافت گواهینامه پرونده ای جهت ارزیابی و عملکرد و ثبت فعالیتها در اجرای تورها و توزیع فرم نظر سنجی بین مسافرین از راهنماهای محلی ایجاد خواهد شد و هر راهنما بر اساس کسب موفقیت و امتیاز بیشتر مورد تشویق و حمایت قرار خواهد گرفت.

نویسنده : : ٩:٢٥ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩٢/٥/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم