نوش آباد وطنم

کارآفرینی

روز گذشته پیامکی به دوستانی که در حوزه گردشگری چه در قالب آژانس دار،راهنما،خبرنگار،مدیریت های اقامتی و سرمایه گزار،علاقمندو فعالان ارسال کردم که توضیحات بیشتر در این باره را


قصد دارم به صورت کلی در پایگاه های اطلاع رسانی ام و در خبرگزاری ها توضیح داده و جزئیات طرح را در جلسات خصوصی و رو در رو بیان خواهم نمود قبل از پرداختن به این طرح اقتصادی که در صدد اجرایی کردن آن هستیم  به چند نکته می پردازم:

با 5سال مطالعه میدانی و تحقیقاتی در سنین جوانی از 19تا24 سالگی فکرم را در یک فرصت ناشناخته ای که یکی از راههای کشف ان در چاه منزلمان بود،متمرکز نمودم. اطلاعات بیشتر در این باره را می توانید به آدرس پرتال شهر زیر زمینی که فیلم مستند و مقاله و تصاویر آن موجود است مشاهده کنید:www.ugcn.ir

کار در سال 81 اجرایی شد روز به روز پیشرفت کرد و تا سال 92 بالغ بر بیش از 1 میلیارد تومان درآمد مالی مستقیم و غیر مستقسم از ورود گردشگر و وجود این پروژه باستانی وارد اقتصاد شهر نوش آباد گردید و بیش از 300هزار نفر گردشگر در طول این مدت وارد شهر نوش آباد گردیدو  در کنار آن پیشرفت و حرکت خوبی را به دلیل کشف این فرصت ناشناخته باستانی و استقبال گردشگران به داخل شهر به همراه داشت.

بهسازی و تعریض جاده نوش آباد تا کاشان و به روز بودن فضای بهداشتی و عمومی و سطح شهر از لحاظ پروژه های عمرانی و خدماتی

تاسیس اورژانس و راه اندازی سالن های غذاخوری و آشپزخانه یکی از اقدامات شهروندان برای خدمات رسانی به مردم و گردشگران بود که اتفاق افتاد.

3 انجمن مردمی گردشگری با بیش از 300عضو در شهر در طول این مدت فعال و در این حوزه مشغول به کار گردیدند.که در نوع خود در سطح شهرستان آران و بیدگل و حتی شهر توریستی کاشان بی سابقه بود.

تمامی شعارهای کارشناسان شهری و مسئولین سطح شهرستانی و استانی و امید به توسعه و پیشرفت شهر و منطقه را این مجموعه گردشگری باستانی زیر زمینی دانستند و به اهمت ان اذعان داشتند.

در کنار این اقدام مهم توجه وِیژه ای در به حرکت درآوردن چرخه های مختلف اجتماعی اقتصادی گردشگری فرهنگی صنعتی خدماتی و رفاهی حول محور گردشگری صورت گرفت و حتی در این مقطع زمانی 2 پارک بزرگ با امکانات نسبتا مطلوب در دو نقطه شهر به بهره برداری رسید.

قطعا خیلی از مسئولین آمادگی رویارویی با این همه کار سنگین را نداشته و هزینه ای برای گرداندن چرخ های این ماشین بزرگ اقتصادی گردشگری وجود نداشت و زیر ساختهایی هم در شهر دیده نمی شد.

اما چرخ ها به سرعت بیشتر در حرکت بود و ناگزیر باید برای سوار شدن شتابمان را بیشتر می کردیم .

حرکت این ماشین اقتصادی نه امکان توقف دارد نه می شود مانع توقفش شد نه می شود رهایش کرد و بدون هدایت و راننده می تواند مسیر را درست بپیماید.

چه بسا در طول شتاب گرفتن و رها کردنش خسارات و خرابی هایی را هم به همراه خواهد آورد.

ادامه دارد به همین زودی... 

نویسنده : : ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ ; جمعه ۱۳٩٢/٤/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم