نوش آباد وطنم

مجاهدت های جانبازان و شهدا ، ملت ایران را تاریخ ساز کرده است

دکتر ملک زاده در مراسم تجلیل از خانواده معظم و معزز شهدا و ایثارگران سازمان میراث فرهنگی:

مجاهدت های جانبازان و شهدا ، ملت ایران را تاریخ ساز کرده است
معاون رئیس جمهور ورئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه امروز هر آنچه داریم مرهون خون شهداء و مجاهدت های ایثارگران و جانبازان است گفت: مجاهدات های ایثارگران، جانبازان و شهدا، ایران را در دنیا سربلند و ملت ایران را تاریخ ساز کرده است.
به گزارش میراث آریا(chtn)، «دکتر محمد شریف ملک زاده» پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از خانواده معظم و معزز شهدا و ایثارگران سازمان میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی،

صنایع دستی و گردشگری که در سالن آمفی تئاتر موزه ملی ایران برگزار شد با بیان این مطلب افزود: همه ما وظیفه داریم تا قدردان مجاهدت های ایثارگران، جانبازان، شهداء و خانواده های آنان باشیم.

در این مراسم که علاوه بر دکتر ملک زاده، تعدادی از معاونان و مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی، جمعی از ایثار گران، جانبازان و خانواده های معظم شهدا، امیر سرتیپ خلبان حبیب بقایی فرمانده سابق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و مشاور مقام معظم رهبری در امور نظامی، سردار مرتضی طلایی فرمانده اسبق نیروی انتظامی تهران بزرگ و عضو شورای اسلامی شهر تهران، صمیمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران استان تهران و ... نیز حضور داشتند، معاون رئیس جمهور بر خدمت گذاری بی منت و شبانه روزی به جانبازان، ایثار گران و خانواده های معظم شهداء تاکید کرد.

دکتر ملک زاده در این مراسم در سخنانی با بیان اینکه کاری که جانبازان و شهداء انجام دادند کاربزرگی است که باعث سر افرازی انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران شده است گفت: اگرچه در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بناهای تاریخی و یادگارهایی که از دوران کهن به ما ارث رسیده با افتخار یاد می شود اما واقعیت این است که افتخار بزرگتر و مایه مباهات ایران شهدا، جانبازان، ایثارگران و خانواده های آنان هستند.

وی با تجلیل از مقام شهداو جانبازان افزود: رشادت های ایثارگران و از خودگذشتگی جانبازان و شهداء سرافراز ایران اسلامی باعث شده که امروز در تمام دنیا از ایران و مردم آن به بزرگی یاد شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان یکی از مهمترین سازمان های دولتی با دارا بودن تعداد زیادی ایثارگر، آزاده و جانباز و تقدیم ده ها شهید سر افراز به انقلاب اسلامی هم چنان با اعتقاد کامل به ولایت مطلقه فقیه و با کار و تلاش شبانه روزی در خدمت اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی و رشد، پیشرفت و تعالی ایران اسلامی است.

وی خاطر نشان کرد: همه ما بدهکار ایثار گران، جانبازان و شهداء هستیم برای همین از هیچ کوششی نباید برای خدمت رسانی به این قشر ارزشمند و خانواده های آنان کوتاهی کرد.

وی در ادامه صحبت های خود خطاب به «سید قاسم قاسمی» مشاور امور ایثار گران سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دستور داد تا کمیته ای با هدف بررسی و رفع مشکلات ایثارگران، جانبازان و خانواده های معظم شهداء این سازمان تشکیل شود.

دکتر ملک زاده خاطر نشان کرد: برنامه ریزی هایی که در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در موضوعات مختلف از جمله استخدام و یا تبدیل وضعیت صورت می گیرد باید با اولیت قرار دادن جانبازان، ایثار گران و خانواده های شهداء باشد.

در این مراسم که در حال و هوایی معنوی برگزار شد شعر خوانی "صابر خراسانی" حال و هوای خاصی به این مراسم بخشید.

در حاشیه این مراسم نیز تعدادی از ایثارگران، جانبازان و خانواده های معظم شهداء سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود پرداختند که دکتر ملک زاده بعد از استماع دیدگاه های آنان دستورات لازم برای رفع مشکلات این قشر ارزشمند از جامعه را صادر کرد.

گفتنی است 928 تن از کارکنان سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در سراسر کشور عضو خانواده معظم و معزز شهدا و ایثارگران هستند.

نویسنده : : ٧:٤۳ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۳٩٢/۳/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم