نوش آباد وطنم

اتمام پروژه ساخت مستند کشف شهر زیر زمینی

چو ایران نباشد تن من مباد

کار مستند سازی،تصویر برداری،تدوین و صداگذاری از چگونگی کشف و شناسایی مجموعه باستانی بزرگترین معماری دست کند زیر زمینی جهان در نوش آباد با حضور کاشف شهر زیر زمینی و همت و تلاش دانشجوی فیلمسازی انجمن سیتمای جوان کاشان برای اولین بار کلید خورد.

ورودی الحاقی به شهر زیر زمینی از راه پله های آب انبار چاله سی روبروی محل کشف شهر زیر زمینی.بعد از 2سال دز سال 83این راه برای دسترسی آسان به راهرو شهر زیر زمینی متصل گردید.

از توجه و محبت دوستانی که ما را مورد لطف خود قرار دادند تا این اقدام با ارزش فرهنگی رقم بخورد صمیمانه تشکر می کنم از جمله مهندس سید مهدی رضوی زاده و دوست ارجمندم محمد سرجه پیما و دیگر دوستان در تهیه این مجموعه ارزشمند یاری رساندند.

دوستانی که قصد دارند این مجموعه 10دقیقه ای مستند فیلم کوتاه ولی پر محتوا و جذاب را خریداری نمایند می توانند شماره تلفن یا درخواست همراه با ایمیل یا مشخصات خود را در بخش نظرات قرار دهند تا جهت ارسال آن از طریق پست اقدام نمایم.

کاشف در حال توضیح نحوه ریزش چاه در محل کشف 

دخیل دیدار(روشن دل)یکی از راویان قدیمی که بچه گی با اینکه نابینا بود وارد این فضاها می شد و برای مردم تعریف می کرد مورد تمسخر مردم قرار می گرفت.

در این مستند از کهنسالان و شاهدین قدیمی و اتفاقاتی که زمان ریزش چاه و پیدایش آن مستند سازی گردیده و کاشف شهر زیر زمینی در محل کشف به تعریف داستان چگونگی کشف این اثر با ارزش پرداخته است.

دراین فیلم دختر خانم دانشجویی را نشان می دهد که اصلاتا نوش آبادی و پسوند نوش آبادی در آخر فامیلی اش دارد و درپی پیدا کردن هویت و اصالت گمشده خود اینترنت اقدام به جستجوی نوش آباد می کند که به  شهر زیر زمینی برخورده و با حضور در نوش آباد و پیدا کردن کاشف اویی و دیدن شهر زیر زمینی، از اینکه نوش آبادی است احساس غرور می کند.

پاینده باد ایران زنده باد ایرانی

نویسنده : : ٢:٤۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩٢/۳/٧
Comments نظرات () لینک دائم