نوش آباد وطنم

سبز شدن چمن روی شهر زیرزمینی نوش آباد

کاشف شهر زیرزمینی و تاریخی نوش آباد گفت: شهرداری نوش آباد کاشان قصد دارد با اجرای طرح "پارک محلی" در محوطه بیرونی شهر زیرزمینی، روی سقف ورودی شماره یک این شهر چمن بکارد!

حسین میرزاجانی نوش آبادی، یابنده شهر زیرزمینی نوش آباد به خبرنگار مهر گفت: از دو سال پیش تا کنون طرح  احداث "پارک محلی" در دستور کار شهرداری قرار گرفته و این سازمان قصد دارد با ایجاد پارکینگ، سکو و فضای سبز زمینه را برای حضور بیشتر گردشگران فراهم کند اما طبق طرح شهرداری باید روی سقف این شهر چمن کاشته شود.

وی گفت: شهرداری درحالی فندانسیون و کارهای ایجاد فضای سبز روی این شهر را انجام داده که هیچ گونه عایق بندی برای آن تعبیه نکرده است. این در حالی است که فضای سبز ایجاد شده به طور حتم به آب فراوانی برای آبیاری نیاز دارد و باعث نفوذ رطوبت به داخل شهر و تخریب سقف آن می شود.

نوش آبادی اظهار کرد: کارشناسان میراث فرهنگی مخالف این طرح بوده اند اما شهرداری با توجه به هزینه ای که برای این طرح داده بود اصرار به اجرای آن داشت بنابراین کارشناسان میراث فرهنگی نیز به منظور تعامل با شهرداری و همچنین فشارهایی که از طرف شهرداری اعمال می شد مجبور به قبول این طرح شدند.

نویسنده : : ٢:٢٥ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۳٩٠/٤/۱٠
Comments نظرات () لینک دائم