نوش آباد وطنم

میراث فرهنگی

مردم متدین و ولایت مدار شهر شهید پرور نوش آباد ار اقدامی قانونی شکایت خود را مبنی بر اینکه ما میراث فرهنگی می خواهیم که فرهنگ ما را منتقل کند نه فرهنگ اصیل و باورهای دینی و مذهبی و اعتقادی ما را به چالش بکشد و آرمان و راه شهدایمان را مورد هجمه قرار دهد خواستار برخورد قاطع و قانونی از دادستان محترم شهرستان آران و بیدگل شدند و طی طوماری انزجار خود را از فضایی که شورا و شهرداری شهر به کمک یکی از انجمن های به اصطلاح دوستدار در سطح شهر ایجاد نمودند اعلام نمودند.

اهالی و ساکنین کوی شهید میرزاجانی در شکایت خود ایجاد مزاحمت سلب آسایش مشکلات بهداشتی و ترافیکی و ورود تورهای بدحجاب و دور از شئونات اسلامی و بی حرمتی به فرهنگ و باورهای دینی را که برای ساکنین فراهم نموده بودند به ان اشاره کردند.

ناگفته نماند یک سال قبل در چنین روزهایی شورا و شهرداری با شعار آبادانی محل و توجه به خواسته های ساکنین محلی وارد محل شدند و با کسب درآمد و بردن سود حاصل از گردشگری مجددا تا امسال این محل را رها کرده بودند و حتی 10 ماه سال وضعیت محل از لحاظ نظافت و بهداشتی در حد آبرو ریزی بود.

دستورات قاطع و محکم قضایی طی ابلاغی به نیروی انتظامی و شورا و شهرداری شهر و اداره میراث فرهنگی صادر گردید.

ریاست شورای شهر که رئیس ستاد گردشگری را نیز بر عهده دارد با مواضع دو پهلو اقدام به واگذاری ورودی های شهر زیر زمینی به انجمنی داده که جز منافع مادی در شهر هیچ ارزشی به تاریخ و فرهنگ و اعتقادات محلی و ساکنین ندارند و فقط شعر دوستدار سر می دهند.

کسانی که ادعایشان گوش فلک را کر کرده در گوشه ای از شهر برج های قلعه تاریخی خشتی بر اثر بی توجهی و نداشتن ناودان که با یک سطل کاهگل می شد جلوی تخریبش را گرفت ندیدند ولی قرار دادن ترلیر در مجاورت دیوار قلعه را می بینند و اقدام به ارسال گزارش و لاپرت برای اهالی می کنند و در صدد بهره برداری مالی از موقعیت بی سرو سامان گردشگری شهر شده اند.

نا گفته نماند همین بس که سال گذشته تصویری از مقام معظم رهبری در ورودی شهر زیر زمینی نصب نمودیم که با واکنشهای صریح و حرمت شکنانه اعضای این انجمن روبرو شدیم. و 2 روز طول نکشید که تصویر از محل کنده و پاره شد.

در حالی که آب انبار درب داشت و درب قفل داشت و کلیدش در دست افرادی بود که قبل از همه وارد می شدند و آخر از همه از مجموعه خارج می شدند.

افرادی که با دیدن افراد بد حجاب و هنجار شکن شاد می شوند و با استقبال گرم از انها پذیرایی می کنند.

مسئولین به گوش باشید تاریخ و تمدن و فرهنگ و ارزشها را به دست چه کسانی می سپارید.

مردم ولایتمدار شهر نوش آباد هر نوع حرکت و بی حرمتی و برنامه های ساماندهی شده ضد ارزشی را با مشت های محکم پاسخ خواهد داد.

اینجا بیشه شیران است جایی برای لانه شغال نخواهد شد.

نویسنده : : ٩:٤۸ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩۱/۱٢/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم