نوش آباد وطنم

برگزاري كلاسهاي راهنمايان محلي2

در گزارش قبلي به صورت كلي درخصوص برگزاري كلاسهاي راهنمايان محلي در شهرستان آران و بيدگل مطالبي بيان شد در ادامه به مواردي در خصوص شرايط حضور متقاضيان اشاره مي شود.

1.متقاضيان شركت در كلاسها مي بايست مدرك تحصيلي فوق ديپلم به بالا دارا باشند.

2.مدارك مورد نياز ثبت نام اوليه:2 قطعه عكس 4*3رنگي-كپي آخرين مدرك تحصيلي-كپي كارت پايان خدمت براي آقايان و كپي شناسنامه و كارت ملي

مدارك اعلام شده را در اسرع وقت اداري به اداره ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري شهرستان آران و بيدگل واقع در ميدان امام،بلوار واصف خانه تاريخي واصف تحويل نماييد تا مراحل تشكيل پرونده متقاضي انجام پذيرد.

3.بعد از پايان دوره افرادي كه داراي كارت راهنماي محلي هستند امكان همراهي گردشگران را خواهند داشت و با صدور كارت شناسايي براي راهنمايان محلي جهت ساماندهي اسامي انها را در اختيار آژانسها و دفاتر گردشگري قرار داده خواهد شد و دفاتر گردشگري براي ورود به كوير مرنجاب علاوه بر به كار گيري يك راهنماي گردشگري داراي كارت موظف به استفاده از راهنماي محلي خواهند بود.

4.افرادي كه داراي كارت راهنماي محلي باشند مورد حمايت  اداره ميراث فرهنگي برخوردار خواهند بود.

5.با توجه به اينكه حوزه گردشگري شهرستان آران و بيدگل يك منطقه اكوتوريسم مي باشد سال گذشته به دليل عدم استقبال راهنمايان اين فرصت و دوره در كاشان برگزار گرديد و بيش از 70 نفر با گذراندن اين دوره داراي كارت مجوز فعاليت از سازمان ميراث فرهنگي كل كشور شدند اين در حالي بود كه اولويت برگزاري با شهرستان اران و بيدگل بود.

نویسنده : : ٩:٤۳ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۱/۱٠/۱٠
Comments نظرات () لینک دائم