نوش آباد وطنم

مانور در کویر مرنجاب

آخر هفته در منطقه عمومی مرنجاب مانور نظامی اعلام شده و ورود به منطقه ممنوع است.

مسیر از تمام راههای ورودی به مرنجاب بسته و کنترل کویر در اختیار نیروهای نظامی است.

توصیه می شود گروه هایی


که به بهانه های نجوم و شهاب بارانی و علمی و ...اقدام به برگزاری تورهای مختلط فساد و زیر پا گذاشتن فرهنگ بومی این منطقه می نمایند و محیط زیست و هوا و سکوت کویر را آلوده می کنند از این به بعد با لباسها و امکانات رادار گریز و رادارهای موشک انداز را همراه خود بیاورند.

اتوبوسهایشان را گل مالی کنند و در تاریکی شب و بدون سرو صدا و چراغ خاموش وارد منطقه شوند و حتما از دستگاههای مین روب برای باز کردن معبرهای پیش رو استفاده کنند.

این که گرووهایی هم از تهران و هم در منطقه اقدام به فراخوان دختران و پسران جوان برای خوشگذرانی و رقص و پایکوبی و شرب خمر و زمینه سازی برای ایجاد فساد آن هم در شهر کاملا مذهبی آران و بیدگل می کنند دستهای پلیدی است که اعتقادات مردم و پایبندیشان به دین و مذهب و ولایت و ایمان به خدا را سست کنند و استمرار و اصرار برای اجرای این برنامه ها در دست کسانی است که هدفمند و با هزینه های زیادی پیگیر هستند و هم در منطقه اشخاص لاابلای را برای همکاری و تشریح وضعیت منطقه به انها کمک می گیرند.

در وحله اول باید به عنوان راهنمای محلی عرض کنم 3تا تعرض توهین و بی حرمتی را به منطقه و سرزمین مادری ما روا می دارند:

1.زیر پا گذاشتن قانون طبیعت و شکستن سکوت زیبای آن و ایجاد آلودگی صوتی

2.مزاحمت و سلب آسایش برای گروههایی که به هدف استراحت و سکوت و زیبایی کویر به منطقه کویر می آیند و

3.نادیده گرفتن و زیر پا گذاشتن و توهین به فرهنگ بومی منطقه که بارها گفته شده افرادی که خواسته یا ناخواسته اقدام به برپایی رقص و پایکوبی و بی حجابی و خوردن مشروبات الکلی در این منطقه نمونه گردشگری می کنند به مثل این است که در حریم شهری ما چنین کاری را انجام داده باشند.

مانند آن است که چوپانان و ساربانان عزیز ما با شترها و گوسفندانشان عرض تهران را عبور کنند و از داخل خیابانها تردد کنند و گاه وارد مترو و یا پارک و اماکن تفریحی تهران شوند.

ورود افراد بی حجاب و هنجار شکن و تردد انها از محیط مذهبی شهر ما هم همین حکم را دارد.

شما در قبال چنین رفتاری سکوت می کنید؟

ولی باز این ملت مسلمان و عزادار حرمت میهمان را نگه داشته در حالی که شما عده ای با این وضع و پوشش نامناسب از شهر ما  می گذرید وارد حوزه شهرستان می شودید خوشگدرانی هایتان را می کنید برگشتن برای رفع قضای حاجت وارد حریم امامزاده شهر ما می شوید و با ان سر و وضع آشفته و ژولیده از امکانات ان استفاده می کنید.

شما مترو و پارکها و اماکن تفریحی که دارید ما نمیخواهیم از همه امکانات مدرن پایتخت بهره ببرید و هوای الوده اش هم مال خودتان

ما و یک کویر سالم پاک و آری از هر آلودگی

دلخوشیم که هوای سالم نفس می کشیم.

اجازه نحواهیم داد زباله و سر و صدا و آلودگی را برایمان به ارمغان بیاوردید.

هفته گذشته با یک چوپانی صحبت می کردم می گفت زمانی که پای توریست به منطقه باز شد ماهی نیست که تلفات ندهم.گوسفندانم زباله ها و نایلونها را می خورند و رو دل می کنند و صبح با جنازه ای از گوسفند باد کرده مواجه می شویم.

گله دار و رمه دار و چوپان و کشاورز ما چه گناهی کرده است.

این کمترین خسارتی است که به مردمان کویری وارد می کنید.

شرم کنید و اگر قصد دارید یک روز را خوش بگذرانید جایی بروید که برای کسی و سرزمینی مزاحمت ایجاد نکنید.

در پایان مشاهده شده دختران و پسران هرز با برپایی پارتی در کویر زمینه جذب و پذیرش جوانان محلی را در گروههایشان فراهم نموده اند.و هر هفته جوانان و افراد بومی به انگیزه حضور در این پارتی ها وارد منطقه می شوند که یکی از اهداف شوم دستندرکاران این گروهها که هم جوانان پایتخت را از سرمایه شان بهره می برند و هم فرهنگ هیئتی و مذهبی جوانان منطقه را هدف قرار داده اند.

در یک کلام جامعه را به بی قید و بند و بی دینی و سست کردن اعتقادات مردمی که پایبندی زیادی به محرم اسلام و انقلاب دارند هدف قرار داده اند.

زمینه فساد و دسترسی آسان برای لذت جویی انسان را هر چند پایبند باشد سست می کند و در دامان شیاطین گرفتار می کند.

بستن راهش نیست کنترل و فرهنگ سازی و حضور مشکلات را حل می کنند.

یک کم زحمت می خواهد شما وارد نشوید باندهای فساد از شما جلو خواهند افتاد.

نویسنده : : ٦:٥٩ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩۱/٩/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم