نوش آباد وطنم

زندگی و مرام امام حسین (ع) الگوی شرافتمندانه برای همه جهانیان است

یک پژوهشگر ایتالیایی/ درآیین سنتی و مذهبی یازده محرم نوش آباد

زندگی و مرام امام حسین (ع) الگوی شرافتمندانه برای همه جهانیان است

نوش آباد،کاشان- یک پزوهشگر ایتالیایی گفت: زندگی و مرام امام حسین(ع) الگوی زندگی شرافتمندانه برای همه جهانیان است.

 

 

ˈکلودیا بارجیاˈ روز سه شنبه در گفت و گویی اختصاصی با خبرگزاری جمهوری اسلامی، اظهار داشت: امام حسین علیه السلام، حاضر نشد زندگی با ذلت حکومت ظلم یزید را بپذیرد و مرگ با عزت را انتخاب کرد.

وی افزود: امام سوم شیعیان در جنگ با یزید، یاری فرشتگان را نپذیرفت تا حتی با دشمن خودش هم رفتاری از روی جوانمردی و شرافت داشته باشد.

به گفته بارجیا، با تحقیق و مطالعه زندگی امام حسین (ع)، او را به عنوان یک قهرمانی شناختم که باید به عنوان یک الگوی زندگی به جهانیان معرفی کرد.

وی با اشاره به سفر تحقیقاتی خود به نوش آباد و شرکت در همه آیین های سنتی و مذهبی مردم این خطه از ایران، اظهار داشت: میخواهم با بیان واقعیت، گزارشی از پیام های عاشورا تهیه کنم تا مردم ایتالیا در مورد این مرد الهی شناخت و آگاهی پیشتری پیدا کنند.

این کارشناس ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل تاکید کرد: امام حسین (ع) در قلب مردم ایران زنده است و با برگزاری این گونه آیین های سنتی و مذهبی که شبیه به نمایش و تئاتر بوده حماسه عاشورا را سینه به سینه به نسل های آینده انتقال می دهند.

بارجیا افزود: در کلیسای کاتولیک هم برای زنده نگه داشتن یاد انسانهای خوب و فداکار هر ساله مراسم برپا می کنیم و مراسم پرشور و شعور مذهبی محرم، جای تعجب ندارد.

این پژوهشگر مسیحی تصریح کرد: مردم ایران، مردمی عاطفی هستند اما در مراسم امام حسین (ع) ، ارادت خودشان را با هم و در کنار هم نشان میدهند تا یادآوری کنند که امام در جانشان است.

وی با اشاره به تبلیغات رسانه های غربی اظهار داشت: به من ثابت شد که آنچه رسانه های غربی به آن دامن می زنند واقعیت ندارد و دنباله تبلیغات ایران هراسی است.

وی تصریح کرد: من را از ایران و زنان چادری می ترساندند اما من تنها به ایران آمدم و با اختیار خودم پوشش چادر را برای حضور در آیین سنتی و مذهبی انتخاب کردم.

نویسنده : : ٧:٥٩ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩۱/٩/۸
Comments نظرات () لینک دائم