نوش آباد وطنم

دعوت به همکاری

ضمن سپاس و عرض ادب به تمامی دوستان و بازدید کنندگانی که به وبلاگ حقیر سر می زنند و مطالب و دستنوشته های بنده را مطالعه می کنند باید عرض کنم  با توجه با اینکه چند ماهی است  ادامه فعالیتهایم را در نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل دنبال می کنم و این افتخاری است که حاصل دعای خیر خیرخواهان و لطف خداوند شامل حال بنده شده برآن شدم تا در موضوعات مختلف از راهکارها و مشورت صاحب نظران و علاقمندان و تجربه دوستان و نقطه نظرات بازدیدکنندگان در بخشهای مختلف حوزه میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی شهرستان آران و بیدگل بهره مند شوم.

هرچند موقعیت شغلی بنده در حدی نیست که بتوانم در امورات تصمیم گیری نمایم به هر حال با دست پر و حضور در کنار مدیران و تصمیم گیران این حوزه و انتقال و ارائه نظرات و راهکارهای شما عزیزان قطعا در روند و پیشرفت و رشد شهرستان و در بخش گردشگری آن بی تاثیر نخواهد بود.

هر چند مدتی بود که وبلاگم را به روز نمی کردم به دنبال تجدید روحیه و بازگرداندن و تقویت روحیه تحلیل رفته ای بودم که در یک سال گذشته گریبانم را گرفته بود و حضور در کلاسها برای پایان دوره و اخذ مدرک تحصیلی که دیروز آخرین مرحله از دوره های کلاسها را با نمره قبولی گذراندم و با خیالی آسوده و توانی مضاعف با تکیه بر دعای خیر خیرخواهان و در سایه لطف خداوند در حوزه میراث فرهنگی در خدمت شهرستان پر جاذبه و پر ظرفیت و مردمان پر تلاش خطه کویریان سبز دل آران و بیدگل خواهم بود.

لذا بر آن شدم تا از این به بعد با مشارکت و دعوت از دلسوزان بتوانیم قدمی مثبت که رضایت خدا و ملت را به همراه داشته باشد بر داریم.

برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت زیادی هست که می شود به امید خدا به سرانجام رساند و در حالی که اقتصاد تکیه بر شهرک های صنعتی در معرض خطر قرار گرفته است استفاده از توان و ظرفیتهای خوب در حوزه گردشگری شهرستان بتوانیم اقتصادی پویا و زمیه های اشتغال و جذب اعتبارات و سرمایه های پر سود حاصل از گردشگر را برای جمعیت بالای 90هزار نفری این خطه کویری به همراه داشته باشد.

قبل از طرح موضوعات و ارائه پیشنهادات باید عرض کنم کلیات هدف به این شکل است که ما می توانیم در زمینهای ذیل به بحث و ارائه نقطه نظرات بپردازیم و انتظار می رود از همه گروهها در این امر خیر ما را یاری کنند.

1.شناسایی و دسته بندی و اولویت بندی ظرقیتهای گردشگری در شهرستان آران و بیدگل اولویت به کویر مرنجاب و شهر زیر زمینی نوش آباد و هنر اصیل و بومی فرش دستباف و احیای کارگاهها و حمایت از تولیدکنندگان و زمینه صادرات دست بافته ها به کشورهای خارجی و احداث مجتمع های کارگاههی صنایع دستی بومی

2.معرفی و اعلام آمادگی افراد علاقمند که بعدا برای دعوت در جلسات تخصصی از آنها بتوانیم استفاده کنیم.

3.راه اندازی یک پایگاه اطلاع رسانی و استفاده از فضایی اختصاصی در این زمینه که احتمالا به صاحب امتیازی اداره میراث فرهنگی شهرستان ثبت خواهد شد.

4. در حال حاضر می توانید نظرات و پیشنهادات و اسامی کارشناسان و علاقمندان و صاحب نظران را در بخش نظرات این وبلاگ و یا به شماره 09132632351 ارسال نمایید.

5.قابل ذکر است که این طرح ایده شخصی است و به عنوان فعالیتی فوق برنامه و از روی علاقه و دلبستگی برایش وقت صرف می کنم وامیدوارم بتوانیم اهداف و دیدگاهها و راهکارهای سازنده دوستان را در چارچوب سیستم اجرایی محقق نماییم.

 در پایان این یادداشت:

ما مردم کویر می توانیم در شرایط سخت و با کمترین امکانات همچون تاق های کویری ایستادگی کنیم و رشد کنیم و سبز بمانیم.

در روزهای آینده مطالب و گفتارهای بیشتری را منتشر خواهم کرد و شما را در این کار دعوت به همکاری می نمایم.

یا علی

نویسنده : : ۱٢:٢٤ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩۱/٦/۱٥
Comments نظرات () لینک دائم