نوش آباد وطنم

کوبه‌های سرقت شده مسجد «آقا بزرگ» پیدا شد

با تلاش ماموران انتظامی کاشان:
کوبه‌های سرقت شده مسجد «آقا بزرگ» پیدا شد
تاکنون شکایتی از سوی سازمان میراث فرهنگی اعلام نشده است

کوبه1 کوبه‌های سرقت شده مسجد «آقا بزرگ» پیدا شد

روزنامه کاشان: ماموران انتظامی کاشان، ضمن دستگیری سارقان آثار باستانی، کوبه‌های قدیمی مسروقه مسجد «آقا بزرگ» که اسفندماه سال گذشته سرقت شده بود را کشف کردند.
به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران‌ (ایسنا)، ماموران انتظامی کاشان، از طریق انتشار برخی اخبار مبنی بر سرقت کوبه‌ها در برخی مساجد قدیمی که جزء میراث و آثار باستانی بود، در جریان وقوع سرقت آثار باستانی قرار گرفتند.با ثبت این اطلاعات و با توجه به حساسیت موضوع، و پس از بررسی شکایات، مشخص شد که هیچ شکایتی مبنی بر سرقت آثار باستانی از سوی میراث فرهنگی انجام نشده است.
ماموران پلیس با انجام اقدامات پلیسی، دو عتیقه‌فروش که با یکدیگرنسبت برادری داشتند را به اسامی «محمد» و «مصطفی» شناسایی، و پس از هماهنگی قضایی اموال مسروقه را در مغازه عتیقه‌فروشی این دو برادر کشف و ضبط کردند.
این دو عتیقه‌فروش در اظهارات خود ضمن آنکه به جهل خود مبنی بر مسروقه بودن کوبه‌های قدیمی معترف شدند، فردی به نام «علیرضا» را به عنوان فروشنده این کوبه‌ها به ماموران پلیس معرفی کردند که با کشف این سرنخ ماموران پلیس توانستند با انجام اقدامات فنی و پلیسی وی را دستگیر کنند.
 «علیرضا» که به جرم سرقت و فروش اموال قدیمی متعلق به میراث فرهنگی دستگیر شده است، دارای ده‌ها سابقه کیفری است که در حال حاضر پرونده این فرد در شعبه ۶ دادیاری، دادسرای کاشان پیگیری می‌شود.
به گزارش ایسنا، در حالی ماموران پلیس کاشان در ۲۴ ساعت توانستند ضمن کشف اموال فرهنگی سارق و مال‌خران را دستگیر کنند که تاکنون شکایتی از سوی سازمان میراث فرهنگی ابلاغ نشده است.

نویسنده : : ٧:٢٠ ‎ق.ظ ; جمعه ۱۳٩۱/٤/٢
Comments نظرات () لینک دائم