نوش آباد وطنم

رویدادهای هفته

درب های شهر زیر زمینی بسته شد.

با توجه به گرم شدن هوا و کم شدن حجم بازدید گردشگران شهرداری اقدام به بستن درهای شهر زیر زمینی نمود.

اما اخبار غیر رسمی از طرف بهره بردار شهرداری نوش آباد حکایت از نفوذ و نشت اب فاضلابهای شهری به بخشهایی از این مجموعه دارد این در حالی است که همین مشکلات از اوایل سال جاری هم وجود داشت ولی برای بستن دربها هیچ اقدامی نشد و حتی اگر به گفته منابع غیر رسمی این اقدام برای رفاه حال گردشگران و جلوگیری از تخریب بیش از حد این اثر باستانی و اقدامات حفاظتی و رفع خطر بوده می طلبید در همان ابتدای سال و حتی در سالهای قبل چنین اقدامی صورت می گرفت.

اما اقعیت چیز دیگری است.با توجه به اینکه بیشترین حجم بازدید ها اوایل سال و در 3ماهه اول سال صورت می گیرد بهره بردار وارد می شود و با انعقاد قرارداد اقدام به بهره برداری از این مجموعه می کند و با فرا رسیدن فصل گرما و کاهش گردشگر به دلایل و بهانه هایی اقدام به بستن آن می کند.

در طول 15روز گذشته به دلیل عدم اطلاع رسانی رسمی و دقیق گروهها و افراد زیادی با حضور در شهر نوش آباد با این تابلو در ورودی شهر زیر زمینی روبرو گردیدند:

شهر زیر زمینی به دلایل اقدامات حفاظتی و مرمتی تا اطلاع ثانوی بسته است.

و جالب اینکه خبر بسته بودن شهر زیر زمینی از طریق پایگاه یکی از انجمن های مردم نهاد منتشر گردیده است.در حالی که ناظر و متولی آن میراث فرهنگی و بهره بردار آن شهرداری است.

هر روز گردشگرانی را شاهد هستم که در کوچه های شهرمان  راهی برای بازدید از شهر زیر زمینی به این سو و آنسو می روند و هر کسی را می بینند سوال می کنند.

نویسنده : : ۳:٠٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩۱/۳/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم