نوش آباد وطنم

همه را فروخت و رفت

کمبودها و سوءمدیریت های شهری در زمان بحران خود را بروز می دهد.

نوش آباد همیشه و در هر زمان در تیر رس هجوم سیلابهایی است که در عرض بیش از 100کیلومتر پهنه دامنه های کوههای کرکس و کوههای بالادست کاشان قرار دارد.

دو رودخانه گازرگاه و سوک چم که شاخه های فرعی زیادی در دو نقطه رودخانه ساحلی کاشان و رودخانه صنایع کرک کاشان به ان پیوسته و عوج و عظمت سیلاب را می شود از خروجی کاشان به سمت نوش آباد شاهد بود.

کوتاهی و سهل انگاری و بی خبری و غفلت و ناکارآمدی مسئولین شهری نوش آباد می تواند در چنین شرایطی یک شهر و جمعیتش را به فاجعه ای غیر قابل جبران روبرو کند.فاجعه دوران سیل معروف به قحطی 85سال قبل و سیل برزکی55سال قبل هنوز در اذهان مردم باقی است.

این اتفاق در زمانی که دنیا پیشرفت کرده و تجهیزات و امکانات مکانیکی و مدرن در دسترس است غیر قابل پذیرش است.

دوران شقایقی وقتی به چنین حجمه سیلی شهر روبرو شد پارکینگ موتوری نوش آباد پر بود از بیل مکانیکی و لودر و گریدیر و کمپرسی حمل خاک و ...

دیروزوقتی شهر به بحران روبرو شد دریغ از یک کامیون کمپرسی که با 10تن مخلوط جلوی ورود یک جریان آب سطحی ورودی شهر را بگیرد.

تمام وسایل و امکانات شهری را مهندس خاکسار شهردار مستعفی نوش آباد با دور زدن و قول و وعده های دروغین به شورا همه را فروخت(این خودروها را می فروشم و وسایل مجهزتر و نو از وزارت می گیرم زهی خیال باطل) و به جایش نیروی آتش نشانی با دست خالی تا صبح چشم به بیابانها دوخته و منتظر تماسهای تلفن بودند که در صورت لزوم دست خالی جلوی ورود سیل طغیان گر را بگیرد.

بعد از حدود 7سال مجددا سیلاب بدر رودخانه های فصلی شرقی و غربی شهر جاری شد و با این شرایط هر روز بر حجم ورودی سیلاب افزوده می شود.

کاش شورای شهر به جای اختلافات داخلی و موضع گیری بر سر انتخاب شهردار فکری می کردند در این مدت 5سال که حداقل یک ذره دل مردم خوش بود و از ترس بی درایتی مسئولین و نبود امکانات شب تاصبح را با نگرانی به سر نبرند.

فاجعه به حدی است که چند خودروی باقی مانده شهرداری و شورا هم به دلیل بحرانهای مالی فاقد بیمه می باشد باز با این حال دارند از آنها استفاده می کنند.

خدا به خیر گرداند.

نویسنده : : ۸:٤٧ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩۱/۱/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم