نوش آباد وطنم

نابرده رنج گنج میسر نمی شود

خدا کشتی آنجا که خواهد برد***اگر ناخدا جامه از تن درد.

سال90 سال پر مشقت و عذاب آوری بود به هر روی گذشت آنچه ماند سوختن بود و ساختن

خلاصه پس از اینکه عده ای از نیروهای شورا و شهرداری نوش آبادکمر همت بستند تا امتیازی که در دستم و حاصل 9سال تلاش و زحمتم بود را از کف خارج کنند از هر بی شرمی فرو گذار نکردند و پا را از حد انصاف و انسانیت فرا تر گذاشته و خلاصه کوتاه نیامدند.

در همان اوایل سال 1390با همه همکاری ها و ملاحضات و امتیازهایی که به این زیاده خواهان دادم باز راه و رسم ناجوانمردی و نامردی را انتخاب کرده و برای رسیدن به منافعشان از هیچ اقدامی فرو گذار نکردند.

البته سال گذشت و رو سیاهی ماند به ذغال

خلاصه بگم در این شرایطی که اینها احساس کردند که در بایکوت قرار گرفته و کیش مات شده ام و دیگر هیچ کاری نمی توانم انجام دهم با فراغی آسوده در گوشه منزل نشستم و حاصل 9سال تجربه ام را در قالب مقاله ای نوشته و در وبلاگم و سپس در هفته نامه تعطیلات نو وارسال به چندین دانشگاه معتبر و مهم داخلی و خارجی سپس ارائه به دبیرخانه همایش معماری دست کند ارسال کردم که بزرگترین دستاورد کاری من در حوزه میراث فرهنگی البته یکی از آنها نوشتن همین مقاله علمی بود که اگر این دوستان مرا خانه نشین نمی کردند چنین کاری را فرصت انجامش را نداشتم.

خودتان بخوانید این همایش و اهمیت و ارزش بالایی که دارد.قرار شده در این همایش شرکت کنم.

علویان‌صدر: نخستین همایش ملی معماری دست‌کندهای تاریخی برگزار می‌شود

 علویان‌صدر: نخستین همایش ملی معماری دست‌کندهای تاریخی برگزار می‌شود

 

معاون میراث فرهنگی کشور از برگزاری نخستین همایش ملی معماری دست‌کندهای تاریخی در اواسط اردیبهشت‌ماه 91 خبر داد.

«مسعود علویان‌صدر»با بیان این مطلب اظهار داشت: همایش ملی معماری دست‌کندهای تاریخی از دوازدهم تا چهاردهم اردیبهشت‌ماه در شهر ماهان کرمان برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: این همایش 3 روزه به همت معاونت میراث فرهنگی کشور، پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همکاری اداره‌ کل میراث فرهنگی استان کرمان، دانشگاه‌های شهید بهشتی، علم و صنعت، هنر کرمان و هنر تهران برگزار می‌شود.

این مقام مسوول ادامه داد: با توجه به موضوع جهانی بحران انرژی و همچنین سازگاری اقلیم با محیط زیست، همایش ملی معماری دست‌کندهای تاریخی برای فعالان، متخصصان و معاونان میراث فرهنگی سراسر کشور طراحی شد.

علویان‌صدر افزود: در این همایش ملی حاضران با ارائه مقالات و سخنرانی، تجربیات خود را در خصوص مرمت، احیا و نگهداری از این آثار بی‌بدیل و ارزشمند در اختیار یکدیگر قرار خواهند داد.

معاون میراث فرهنگی کشور خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع، 5 نفر از صاحب‌نظران، نویسندگان و اساتید دانشگاه‌های معتبر کشورهای سوئیس و فرانسه در این همایش شرکت خواهند کرد تا آخرین اطلاعات روز دنیا را در زمینه معماری دست‌کند در اختیار متخصصان حوزه میراث فرهنگی کشور قرار دهند.

منبع خبر
نویسنده : : ۱٢:۳۸ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۱/۱/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم