نوش آباد وطنم

شروعی جدید بر سر معرفی شهردار جدید

پس از استعفای پر حاشیه شهردار قبلی نوش آباد که یک سال دوام نیاورد و رفت جایی که باید می رفت.

پشت سرش هم عضو دردسر ساز و خودسر شورا هم از میان ما رفتگریه

در این هجران و غم و اندوه علی طاهری وارد شورا شد.در حالی که 4نفر باقی مانده شورا بر سر دیدگاههای این شخص هراس داشتند و به گونه ای موانعی را بر سر راهش ایجاد می کردند تا بتوانند همان سرپرست شهرداری را که خود یک من مثنوی دارد عملکردش به عنوان شهردار انتخاب کنند.

طاهری که وارد شورا شد معادلات به هم خورد و تمامی مسئولین شهرستان که عملکرد ضعیف شورا را دیده بودند و می دانستند دلایل عمده مشکلات شورا انتخاب ضعیف شورا در انتخاب شهردار بود معتقد بودند نوبت این رسیده شهرداری پایبند و دلسوز و مردمی و به دور از هر زد و بند پشت پرده ای روی کار آید.لذا گزینه هایی را معرفی و هر بار شورا در رای اعتماد به حد نصاب نرسیده و با چندین گزینه که منجر به نتیجه نرسیدن شهردار گردید حالا راحت تر می شود دیدگاه شورا را حدس زد همان مسئاله ای که به آن نگرش سیاسی در تصمیمات بر سر راه پیشرفت شهر و موجبات بروز مشکلات در زندگی مردم می شوند.

و دنبال گزینه ای هستند که در وهله اول آن شخص مورد وثوق و تضمین کننده منافع شخصی اعضا و یا حزب و دسته شان باشد.در کنار این اعضا هم باندهای فرصت طلبی که در صدد هستند که منافعشان با آمدن شهرداری جدید به خطر نیافتد فشارها را بیشتر کرده اند.

راحت تر بگویم در انتخاب شهردار چند گزینه بیشتر و در اولویت قرار دارد.

1.شخصی باشد که وابسته به جناح سیاسی آن اعضا باشد

2.کسی باشد که به گذشته بر نگردد و پرونده ها و سوابق و عملکرد چند سال گذشته اعضا را بر ملا نکند.

3.کسی باشد که برای حامیان و منافع آن و گروههای پشت سر اعضا بی خطر باشد.

4.شخصی باشد که وابسته به جناح حاکم بر قدرت منطقه نباشد.ولایی نباشد.اصولگرا نباشد.یا مشارکتی باشد یا دوم خردادی یا اصلاح طلب.جز گروه انحرافی نباشد.از این قبیل معیارهایی که پدر مردم را دراورده اند.

5.شورای شهر در گیر و کش انتخاب شهردار هستند و غافل از اتفاقات باندی و رانت خواری درون شهرداری

فضایی که الان ایجاد شده زمینه ای مناسب و گل آلود برای کسانی که در روشنایی و هوای صاف نمی توانستند جابجایی و زد و بندی انجام دهند.

زمانی که تمام جلسات رسمی شورا برای استعفا و انتخاب عضو و شهردار باشد قطعا در جاهای دیگر اتفاقات ناخوشایندی خواهد افتاد.

شورا تو بخواب ما بیداریم

نویسنده : : ٩:٤٠ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۳٩۱/۱/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم