نوش آباد وطنم

11فروردین

دیروز پر ترافیک ترین روز استقبال از دو اثر و جاذبه گردشگری شاخص در شهرستان آران و بیدگل بود.

زمانی که سیل جمعیت با خودروهای سواری به سمت کویر مرنجاب رهسپار بودند طوفانهای کویری تمام منطقه را درنوردید و برای چند ساعتی ادامه داشت.

و حجوم مردم برای بازدید از شهر زیر زمینی در روز گذشته به اوج خود رسید و با توجه به نبود فضای کافی برای بازدید مشکلات تنفسی و ناراحتی و نارضایتی هایی را به همراه داشت.

هدایت گردشگران با خودرو به داخل بافت تاریخی شهر از دیگر معضلاتی است که به دلیل سوء مدیریتی و ناتوانی شهرداری در اداره این مجموعه ها برای مردم محلی و گردشگران به همراه دارد.

از دیگر پیامدهای منفی که به همراه دارد و از قبل هم هشدار  داده بودیم متاسفانه این مساله نادیده گرفته شد ورود بیش از حد و ظرفیت گردشگر به داخل یک اثر باستانی که هنوز کارهای علمی و تحقیقاتی هم بر روی آن انجام نشده و تخریب هایی که توسط گردشگران بر آن برجای گذاشته شده است.

دشتنوشته ها و خراشها  که خود بر جاذبه های آن اضافه کرد.

البته من به مسئولین و دولتمردان حق می دهم در قبال تحریم ها و فشارها و مشکلات اقتصادی که ایادی استبکار (استکبار)بر کشور آورده اند هر نوع اقدامی در راستای برون رفت از بحران و فشار سنجیده و مورد تایید است.

فروش اشیاءتاریخی ,کثری بودجه شهرداری نوش آباد هم از این امر مستثنی نیست.

در طول 15روز 30میلیون تومان درآمد و فروش بلیط توسط مردمی که هیچ نمی بینند و هیچ خدماتی به انها ارائه نمی شود و حتی برای پارک خودورهایشان هم هیچ فضایی در نظر نگرفته شده است.

دیشب دوستی می گفت تا زمانی که ملتی به این محجوبی و نجابت داریم تحریم ها هیچ تاثیری بر دولت و کشور نخواهد گذاشت.

مردم شجاع و همیشه در صحنه در تمامی شرایط با حضور مقتدرانه خود با جان و مال و سرمایه و میراث و آثار تاریخی اجدادیشان در خدمت  دولت و دولتمردان هستند.

نویسنده : : ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۳٩۱/۱/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم