نوش آباد وطنم

عجب اوضاعیه این منطقه نمونه گردشگری مرنجاب

1سال پیش بود که کاروانسرای مرنجاب به مدت 1سال و کوتاه مدت به شرکت سیاحان کویر به عنوان بهره بردار تحویل شد و شب چهار شنبه سوری به دلایلی تمام سرمایه و امکاناتشان را از کاروانسرا خارج کردند. درب کاورانسرا بسته شد تا دیروز که میراث فرهنگی نیرویی بومی را برای حضور در آن و به عنوان نگهبان مستقر کردند.

امروز را هم کویر بودیم بوی تعفن تمام دستشویی ها را گرفته بود جمعیت زیادی وارد منطقه می شوند و هیچ امکانات و خدماتی وجود ندارد.توالتها آب ندارد و تمام آنها بر اثر گرفتگی لوله ها پر از لجن و فاضلاب است.

درب کاروانسرا باز است ولی برای شب ماندن نه موتور برقی برای تامین روشنایی وجود دارد نه داخل اطاقها زیر انداز و هیچ امکاناتی نیست.

داخل و اطراف استخر و محوطه کاروانسرا پر است از زباله و آشغال

ورودی دریاچه نمک را هم قفل و بست زده اند و مردم از کنار حفاظ ها  جاده انحرافی در داخل دریاچه ایجاد کرده اند و از روی باتلاقها  عبور می کنند.

اتوبوس نگون بختی هم که از عصر وارد باتلاق شده بود با 30مسافر گرفتار شد و با توجه به حضور نیروهای کمکی افراد بومی هیچ اقدامی صورت نگرفت و اتوبوس تا شاسی در باتلاق گرفتار شده و مسافرها با یک مینی بوس به کاروانسرا منتقل شدند.بستن راه دریاچه هم برای خودش قوز بالا قوزی شده که با این شرایط پیش بینی می شود خودروهای زیادی گرفتار باتلاق دریاچه شوند.

نویسنده : : ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۳٩۱/۱/٧
Comments نظرات () لینک دائم