نوش آباد وطنم

پایان دوره کلاسهای آموزش راهنمایان محلی شهرستان آران و بیدگل

سرپرستی میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل در اقدامی شایسته و قابل تقدیر به برپایی ۵جلسه کلاس های فشرده در راستای آموزش بیش از ٣٠راهنمای محلی کویر منطقه با حضور استاتید مجرب در محل سالن اجتماعات آستان امامزاده محمد هلال(ع) آران و بیدگل به منظور ساماندهی راهنمایان و صدور مجوز از طرف سازمان میراث فرهنگی استان اصفهان بتوانند در چارچوب قانونی به فعالیت خود ادامه دهند.

آخرین جلسه روز گذشته جهت گزینش راهنماها از طرف حراست سازمان استان فرم شماره دو را توزیع و پس از تایید و کسب نمره قبولی از آزمونی که انجام خواهد گرفت اقدام به صدور کارت شناسایی و مجوز فعالیت در کویر منطقه مرنجاب به راهنماها امکان فعالیت قانونی داده خواهد شد.

ورود بی ضابطه گردشگرنماها و بروز ناهنجاری ها در منطقه حتی اعتبار راهنماهای محلی را هم خدشه دار کرده است.

شهرستان آران و بیدگل با فرهنگ و مردمانی مذهبی و نگرانی های مردم و مسئولین به خاطر اتفاقات و تخلفات اخلاقی و اجتماعی در مرنجاب همه را نگران و هر دستگاه و نهاد مسئولی به نوعی اقدام به اعتراض و واکنش نشان داده و عدم رعایت و احترام بعضی از گردشگرنماها به فرهنگ بومی و مذهبی منطقه نگرانی هایی را به وجود آورده و همین سبب شده تا راهنماهای محلی هم ناخواسته مورد مذان اتهام به همراهی گروههای دردساز قرار گیرند.

این در حالی است که با سیاست گذاری دقیق و مدیریت قوی از طرف مسئولین این نگرانی و تهدیدات شغلی راهنماها هم از بین خواهد رفت.

ما راهنماهای محلی قصد داریم سکوت کویر و ظرفیت های طبیعی و تاریخی منطقه را به مردم نشان دهیم و با حضور عده ای بی قید و بند باعث شده تا در فضایی سخت و دشوار به کار خود ادامه دهیم.

این حق ماست که از فرصت طلب ها و افرادی که رعایت احترام فرهنگ بومی منطقه را ندارند بخواهیم تا از سفر به این شهرستان خودداری کنند تا هم زمینه بروز مشکلات برای ما و محروم نمودن گروههایی که هدفشان سفر و بازدید از منطقه هست را فراهم نیاورند.

نویسنده : : ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۳۸٩/۱٢/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم