نوش آباد وطنم

اگر دین ندارید آزاده باشید

امروز صبح از منزل خارج شدم .منزلم فاصله کمی با حسینیه محل دارداز پشت حسینیه که رد می شدم همسایه ام را دیدم که بیل به دست در


سرما دارد جای لوله آبی که ترکیده را درست می کند و درحال گود کردن کوچه برای تعمیر لوله ترکیده است.

خداقوتی گفتم و کنارش ایستادم.

حسن کارگر ساده ای است که با زحمت زندگی خود و خانواده اش را اداره می کند در سطح مالی خیلی پایینی است و ناچارا چند سالی است که در یک خانه خیلی قدیمی کنار حسینیه محل زندگی می کند.

خانه قدیمی چندین مالک دارد که هئیت امنا محل برای تخریب ملک با آنها توافق کرده ولی بخش انتهایی خانه که شامل 2اطاق می شود را حسن و همسر و دخترش زندگی می کنند.با شروع اول محرم هئیت امنا حسینه که بعضا افرادی موزی و با دین نان می خورند با لودر اقدام به تخریب بخش اعظمی از این خانه کردند بدون اینکه اجازه بدهند حسن فرصت جابجایی و یا تخلیه اساس زندگی اش را داشته باشد.

هئیت امنا بر این اعتقاد که ما قسمتی از این ملک را خراب کردیم که در تملک شان بوده و آسیبی هم به محل زندگی ساکنین منزل نزدیم.

حال ببینید مسلمانان دین فروشی که در زیر بیرق امام حسین سینه می زنند و بویی از شرافت و مردانگی نبردند چه کاری که دور از انسانیت بوده بر سر این بینوا نکردند.

با تخریب قسمت جلویی ملک؛اطاقهایی که این خانواده در آن سکونت دارند در معرض فضای دید محل قرار می گیرد و ناچار مرد خانه دیروز را تاپاسی از شب در این سرمای سوزان با آجر و گل اقدام به دیوار کشی جلوی دو اتاق مسکونی خود می کند در حالی که مانند قفسی شده که هیچ حیاطی ندارد این اتاقها

یک خانواده را در معرض آسیهای اجتماعی و سرما ی سوزناک قرار دادند.

تخریب با لودر هر آن امکان ریزش ملکی که داخل آن یک مردو یک زن و یک دختر بوده را داشته که مرد خانه تا صبح برای حفاظت از جان و مالش در تکاپو بود.

دیدم سرانگشتانی که از سرما و کار ترک خورده و خون از آن جاری بود و همه انگشتانش را با پارچه بسته بود و داشت لوله آب منزلش را که لودر شکسته بود درست می کرد.

می گفت به من فرصت ندادند تا خانه ام را جابجا کنم.می گفت دم از امام حسین می زنند و اینگونه مرا و زن و بچه ام را به زحمت انداخته اند.

و تو ای امام حسین حاضری عزاخانه ات به قیمت بی خانمان شدن مسلمانی یا انسانی توسعه پیدا کند.

اگر آنهایی که در زیر بیرقت سینه می زنند اعتفاد دارند معجزه می کنی چرا در مقابل این ناجوانمردی ها سکوت می کنی

چطور اجازه می دهی یک عده شیاد ریاست طلب و ظالم در عزاخانه ات به بهانه خدمت به مردم خیانت کنند.

نویسنده : : ۱:٤٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳٩٠/٩/٦
Comments نظرات () لینک دائم