نوش آباد وطنم

مرنجاب تحت کنترل نیروهای انتظامی

لینک خبر
http://www.chtn.ir/WebForms/Fa/News/NewsInfo.aspx?ID=68731
به دنبال حرکت زننده برخی گردشگرنماها
تمام گروه‏های گردشگری مرنجاب بازرسی می‏شوند
حرکات زننده و دور از شان برخی از گردشگر‏نماها در منطقه و در مسیر کویر مرنجاب موجب شد مسوولان شهرستان آران و بیدگل، در محل ورود به کویر مرنجاب مقر ایست و بازرسی ایجاد کنند.

بنابر پی‌گیری میراث آریا(chtn) از روابط عمومی اداره‌کل میراث‏فرهنگی‌، صنایع‏دستی و گردشگری اصفهان، در 14 آبان‌ماه خبری مبنی بر بسته شدن کویر مرنجاب بر روی گردشگران در سایت ایسنا منتشر شد که صحت این خبر به استناد دلایل زیر تایید نمی‌شود.
در پی شکایت برخی از گردشگران و اهالی محل به دلیل حضور برخی از گردشگرنماها که متاسفانه اعمال و حرکات آن‌ها دور از شان مسلمانی بود، و با هدف حفظ محیط زیست،برقراری امنیت خانوادگی و هم‌چنین احترام به اعتقادات مردم محل، با حکمی از سوی دادستان شهرستان، در محل ورودی این منطقه ایست و بازرسی صورت می‏گیرد.
از این پس از گروه‏هایی که تحت هر پوششی قصد ورود به منطقه را دارند بازرسی به عمل می‏آید و در صورتی‌که مشکوک به موارد خلاف اخلاق و شان اسلامی نباشند اجازه ورود به منطقه به آن‌ها داده می‏شود.
متاسفانه با شروع این طرح به‌رغم این‌که مسوولان مایل به حضور گردشگران در منطقه‌اند، بسیاری از تورها به دلیل مشکلات اخلاقی موفق به ورود به منطقه نشده‌اند.
با توجه به این که سازمان میراث‌فرهنگی کاروان‌سرای مرنجاب را بازسازی کرده و آمادگی پذیرش گردشگران را دارد و این منطقه جزو مناطق نمونه گردشگری استان اصفهان است، مسوولان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آران و بیدگل نیز با اشتیاق از ورود و حضور گردشگران در منطقه استقبال می‌کنند.

گفتنی است در مدت اعمال این قانون، در منطقه وضعیت بسیار مناسبی حاکم شده و کم‌ترین تخلف روی داده است و فضایی امن و خانوادگی در منطقه حکم‌فرماست.
نویسنده : : ۸:٥٩ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳٩٠/۸/۱٦
Comments نظرات () لینک دائم