نوش آباد وطنم

حادثه در کویر

با خبر شدم 3روز قبل یک گروه گردشگر 4نفره که از کویر مرنجاب در جاده خاکی با خودرو 206 با سرعت بسیار بالا در حال تردد بودند طوفانی از گرد و خاک راه را بر آنها می بندد و دچار


خشم طبیعت شده وخودرو منحرف می شود و واژگون می شود.

سرنشین پژو در دم جان می دهد.یکی از انها در کما می باشد.یکی از آنها زبانش لابلای دندانهایش فشرده می شود و قطع می شود و یکی از انها که راننده خودرو بوده و کمربند بسته از ناحیه دست دچار شکستگی می شود.

 همیشه یادمان باشد وارد کویر شدیم قانونش را احترام بگذاریم و با نوازش و از راه دوستی واردش شویم تا دچار خشم طبیعت نگردیم.

خدا بیامرزد این از دست رفته را و صبر به خانواده اش بدهد.

و این هم خبر در ایرنا دراین باره

 کویر آران وبیدگل جان توریست بی احتیاط را گرفت

 آران وبیدگل- بی احتیاطی توریست در جاده کویری مرنجاب، یک کشته و دو مجروح بر جای گذاشت.

مدیر مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی شهرستان آران وبیدگل روز شنبه در گفت وگو با ایرنا با اعلام این خبر اظهارداشت: یک دستگاه خودروی 206 با چهار سرنشین، در اثر بی احتیاطی راننده و سرعت بالا در مسیر شنی منتهی به کویر مرنجاب این شهرستان، دچار ریگ گرفتگی شده و با واژگون شدن خودرو، راننده آن جان خود را از دست داد.
'منوچهر سلیمیان' افزود: همچنین دو نفر از سرنشینان این خودرو از ناحیه قفسه سینه، مهره های گردن و فک دچار آسیب شدید شدند که با اقدام ماموران فوریت های پزشکی به بیمارستان منتقل شدند.
وی با اشاره به فرا رسیدن فصل پاییز و افزایش ورود گردشگران به منطقه کویری مرنجاب آران وبیدگل، تاکیدکرد: گردشگرانی که قصد عزیمت به کویر را دارند حتما باید با هماهنگی با دستگاه های اجرایی از جمله میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان و دانستن اطلاعات و نکات ضروری سفر به کویر وارد منطقه شوند.
وی با تاکید بر ضرورت رعایت نکات ایمنی و پزشکی سفر به کویر، خاطرنشان کرد: دانستن ملزومات سفر و همراهی فرد راهنمای آشنا با منطقه کویر، موجب افزایش چشمگیر ایمنی سفر و کاهش آسیب ها و حوادث ناگوار در سفر به کویر خواهد شد.
شهرستان آران وبیدگل در شمال استان اصفهان یکی از دروازه های اصلی ورود به کویر بزرگ مرکزی ایران است.
1724/8132

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 30612704
نویسنده : : ۱:۳٠ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۳٩٠/٧/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم