نوش آباد وطنم

وقتی خدا تُذِلُّ مَن تَشَاء ش را به رخ می کشد

خداوند تبارک و تعالی در دو جا خنده اش می گیرد. یکی آنجا که خدا می خواهد کسی را عزیز کند و مردم می خواهند او را ذلیل کنند و یکی آنجا که خدا می خواهد کسی را ذلیل کند و مردم می خواهند او را عزیز کنند.

نویسنده : : ٧:٠٦ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۳٩۳/٩/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

گزارش تصویری از مراسم با شکوه نمادین و آیینی اربعین در علقمه نوش آباد

نویسنده : : ٧:٠٩ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۳/٩/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

بازآفرینی شبیه ورود کاروان اسرا به کربلا

امروز شنبه اربعین حسینی در علقمه نوش آباد  مراسم بازآفرینی و آئینی ورود کاروان اسراء به کربلا با حضور خیل عظیم عزاداران حسینی از اقصی نقاط کشور برگزار می گردد.

شروع مراسم از ساعت 14:30تا قبل 16:30ادامه خواهد داشت.

در حاشیه این مراسم از نمایشگاه "اینجا کربلا ست"در مجاور محل برپایی مرناسبتهای آیینی و حماسی علقمه واقع در بلوار محرم ضلغ جنوبی گلزار شهدا نوش آباد می توانید بازدید به عمل آورید.

در پایان مراسم از عزاداران شرکت کننده با حلیم سنتی و نذری(آش امام حسین)پذیرایی خواهد شد.

این مراسم بیش از یک دهه است که برای اولین بار در منطقه به جهت نحوه متفاوت در اجرا مورد استقبال خیل عظیم  عاشقان حسینی قرار گرفته و هر ساله بر شکوه و عظمت آن افزوده می شود.

مردمی که بعد از دهه محرم برای یک گردهمایی دهها هزار نفری جایی برای عزاداری نداشتند هیئت حضرت ابوالفضل(ع) منطقه شهید مطهری نوش آباد با کمکهای مردمی و همت و غیرت جوانانش این کار بزرگ را و این رسالت مهم را بر عهده گرفتند تا بتوانند خدمت هر چند اندکی در باشکوه تر برگزار کردن و به روایت کشاندن مصائب و دردهای کربلا را به جهانیان به صحنه واقعی بیاوردند.

از کودکی پای منبرها داستانهایی از این مصائب شنیده بودیم اما در محوطه طبیعی و واقعی به نام علقمه در صحنه ی میدانی این روایات را با صحنه گردانی و راوی مداح اهل بیت آقای مسلمی زاده و با حضور بیش از 15هزار نفر بیننده اجرا می شود که تنها مراسم معنوی و باشکوه در سطح وسیع است که در استان اصفهان در اربعین امام حسین(ع) اجرا می شود.

تمامی بازآفرینی ها بر اساس مستندات و روایات معتبر تاریخی استخراج شده و اجرای اصلی برنامه ورود جابر و عطیه به کربلا سپس ورود کاروان اسرا خاندان اهل بیت (ع) با حضور امام سجاد و حضرت زینب (س) بر بالای قبور شبیه سازی شده بر مزار شهدای کربلا به روزه خوانی و مصیبت می پردازند.

نویسنده : : ٧:۱۸ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۳٩۳/٩/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم