نوش آباد وطنم

راهنمایان محلی کویر

با پیگیری و رایزنی های انجام گرفته در راستای ساماندهی کویر مرنجاب در خصوص صدور کارت شناسایی معتبر که از طرف سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کل کشور صادر می گردد در آینده ای نزدیک اداره میراث فرهنگی شهرستان اقدام به دایر نمودن دوره راهنمایان گردشگری واهد نمود.

لذا از تمامی دوستانی که در امر راهنمای کویر با مدرک تحصیلی کاردانی به بالا در منطقه فعالیت دارند اسامی و شماره تماس خود را اعلام نمایند تا زمینه ثبت نام و مراحل حضورشان در این دوره را برایشان فراهم نماییم.

درصدد هستیم از نوروز سال آینده تمامی تورهایی که وارد منطقه می شوند یک راهنمای محلی کارت دار همراهشان باشد.

لذا به دوستان اعلام کنید در صورت به حد نصاب رسیدن تعداد این کلاسها در شهرستان برگزار خواهد شد و در غیر این صورت زحمت راه کاشان بر دوش دوستان باقی خواهد ماند.

تعداد از 40نفر باید بیشتر باشد.

هزینه این دوره کلاسها 100هزار تومان است.

کارتها تا نهایت 25 اسفند سال جاری صادر خواهد شد.

دارندگان کارت مشمول یک سری تسهیلات از جمله استفاده رایگان از اماکن تاریخی سراسر کشور و  تمامی دفاتر گردشگری ملزم به استفاده از این راهنماها برای همراهی تورها در منطقه خواهند بود.

دوره زمانی کلاسها حداکثر 1ماهه و حدودا 150ساعت خواهد بود.

لطفا در خصوص ثبت نام مقدماتی نام و نام خانوادگی خود را  به شماره 09132632351 ارسال نمایید.

در ضمن با فراخوانی از تمامی راهنماهایی که متقاضی شرکت در این کلاسها باشند جلسه ای توجیهی برگزار خواهد شد که جزئیات برنامه حضوری و به صورت کامل اعلام خواهد گردید.

نویسنده : : ۱۱:۳٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۳٩۱/٩/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

حجاب چیه؟ مهم اینه که دل آدم پاک باشه!

 حجاب چیه؟ مهم اینه که دل آدم پاک باشه!

دوست داشتن به دله،  بی خیال ظاهر

بهش گفتم: امام زمان عج رو دوست داری؟

گفت: آره ! خیلی دوسش دارم

گفتم: امام زمان حجاب رو دوست داره یا نه؟

گفت: آره!

گفتم : پس چرا کاری که آقا دوست داره انجام نمیدی؟

گفت: خب چیزه!…. ولی دوست داشتن امام زمان عج به ظاهر نیست ، به دله

گفتم: از این حرف که میگن به ظاهر نیست ، به دله بدم میاد

گفت: چرا؟

براش یه مثال زدم:

گفتم: فرض کن یه نفر بهت خبر بده که شوهرت با یه دختر خانوم دوست شده و الان توی یه رستوران داره باهاش شام می خوره. تو هم سراسیمه میری و می بینی بله!!!! آقا نشسته و داره به دختره دل میده و قلوه می گیره.عصبانی میشی و بهش میگی: ای نامرد! بهم خیانت کردی؟

بعد شوهرت بلند میشه و بهت میگه : عزیزم! من فقط تو رو دوست دارم. بعد تو بهش میگی: اگه منو دوست داری این دختره کیه؟ چرا باهاش دوست شدی؟ چرا آوردیش رستوران؟ اونم بر می گرده میگه: عزیزم ظاهر رو نبین! مهم دلمه! دوست داشتن به دله…

دیدم حالتش عوض شده

بهش گفتم: تو این لحظه به شوهرت نمیگی: مرده شور دلت رو ببرن؟ تو نشستی با یه دختره عشقبازی می کنی بعد میگی من تو دلم تو رو دوست دارم؟ حرف شوهرت رو باور می کنی؟

گفت: معلومه که نه! دارم می بینم که خیانت می کنه ، چطور باور کنم؟ معلومه که دروغ میگه

گفتم: پس حجابت….

اشک تو چشاش جمع شده بود

روسری اش رو کشید جلو

با صدای لرزونش گفت: من جونم رو فدای امام زمانم می کنم ، حجاب که قابلش رو نداره

از فردا دیدم با چادر اومده

گفتم: با یه مانتو مناسب هم میشد حجاب رو رعایت کرد!

خندید و گفت: می دونم ! ولی امام زمانم چــــــادر رو بیشتر دوست داره

می گفت: احساس می کنم آقا داره بهم لبخنــــــــــد می زنه

 حجاب چیه؟ مهم اینه که دل آدم پاک باشه!

منبع: ایران گراند
نویسنده : : ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩۱/٩/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

مانور در کویر مرنجاب

آخر هفته در منطقه عمومی مرنجاب مانور نظامی اعلام شده و ورود به منطقه ممنوع است.

مسیر از تمام راههای ورودی به مرنجاب بسته و کنترل کویر در اختیار نیروهای نظامی است.

توصیه می شود گروه هایی

ادامه مطلب
نویسنده : : ٦:٥٩ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩۱/٩/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

حرمت شکنی در مقابل زائران کربلای حسینی در مرنجاب

در دو مرحله حضور زائرانی که برای تمرین پیاده روی از نجف تا کربلا را در اربعین حسینی در مرنجاب افتخار همراهی آنها را به عهده داشتم صحنه ها و حرکات حرمت شکنی در ماه حرام ماه محرم در مقابل این عزیزان که بیرق امام حسین(ع) را بر دوش کشیده و به عزاداری و خواندن دعا و نماز در کویر مرنجاب مشغول بودند عده ای در قالب تورهای غیر مجاز مختلط و بد حجاب و بی حجاب حرکاتی را و جساراتی را انجام دادند که متاسفانه در حالی است که بخشنامه ای در 23 آبان ماه در 5 بند

<<نظر به این‌که برخی از دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در اجرای تورهای داخلی و طبیعت‌گردی، شئونات اسلامی را رعایت نمی‌کنند و باعث ایجاد مشکلاتی در این خصوص می‌شوند، لذا به این وسیله ابلاغ می‌گردد: 

 

1- برگزاری و اجرای هرگونه تور مختلط ممنوع است و دفاتر صرفا مجاز به برگزاری تورهای خانوادگی هستند.

 

2- در اجرای تورهای خانوادگی مدارک و نسبت مسافران دقیقا مورد بررسی قرار گیرد.

 

3- تعهدنامه رعایت شئونات اسلامی از راهنمای گروه اخذ گردد.

 

4- رعایت شئونات اسلامی با عنایت به اصل حجاب و عفاف در طول سفر از سوی مسافر و در محیط دفتر خدمات مسافرتی برای عوامل اجرایی و پرسنل الزامی است.

 

5- دفاتر در اجرای تورهای داخلی مجاز به واگذاری مجوز به افراد متفرقه و پرسنل آژانس نبوده و بایستی در کلیه تورها از راهنمایان گردشگری دارای کارت مجاز استفاده نمایند.

 

بدیهی است مسئولیت اجرای موارد فوق برعهده شخص مدیر دفتر خدمات مسافرتی است و پاسخگوی مراجع ذی‌ربط خواهد بود.»

به تمامی دفاتر خدمات گردشگری ابلاغ گردید لذا با وجود کنترل ورودی مرنجاب توسط شرکت تعاونی دهیاری های شهرستان آران و بیدگل و اخذ ورودی از تورها و همچنین بهره برداری کاروانسرا توسط این شرکت تعاونی هیچ توجهی به صدور و اجرای این بخشنامه نداشته و لذا با ورود بدون محدودیت این گروهها و اقدام به پارتی در داخل و اطراف کاروانسرا و داخل رملها و عدم رعایت شئونات اسلامی و کشف حجاب،اعتراضات و واکنشهایی را از طرف مسئولین دلسوز و مردم مذهبی و محلی را در بر داشته و از همه زشت تر هنجار شکن هایی که به قصد بی حرمتی و با پوشش نامناسب وارد گروه هیئت عهد آدینه شدند که در حال دعا و روضه خوانی در بالای رملها مشغول بودند و در مقابل زائرین کربلا اقدام به کشف حجاب و حرکات زننده و مجرمانه ای شدند و دختر و پسرانی که از پرچم و نام امام حسین(ع) هم حیا نکردند.

گرووهایی که شرایط ورود به کویر و اسکان در کاروانسرا را ندارند متاسفانه این بخش خصوصی صرفا برای اخذ مبالغی در قبال ورود و اسکان در کاروانسرا هیچ گونه ضوابطی را رعایت نکرده و همین موجب تشویق و حضور تورهای مختلطی که  در مقابل انظار اقدام به رقص و پایکوبی و خوردن مشروبات الکلی می شوند.

به نقل از شاهدین عینی وسط حیاط کاروانسرا حجاب از سر برداشته و به رقص و پایکوبی می پردازند این در حالی است که افراد مسئول در کاروانسرا برای کنترل آنها هیچ اقدامی انجام نداده اند.

این هم تصاویری از حرمت شکنی تور مختلطی که جمعه هفته گذشته شاهد بودیم.

نویسنده : : ۱:٠۸ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۳٩۱/٩/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

گزارش تصویری مرحله دوم پیاده روی هیئت عهد آدینه در کویر مرنجاب

گزارش تصویری مرحله دوم پیاده روی هیئت عهد آدینه در کویر مرنجابhosean-noroozi  (72) resize

نویسنده : : ٩:٠٢ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳٩۱/٩/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

هل من ناصرا ینصرنی

قابل توجه عزیزانی که قصد شرکت در اردوهای فرهنگی کویر شامل پیاده روی کویر نوردی ورزشهای کویری مراسم عبادی و مذهبی به مرکزیت کاروانسرای مرنجاب را دارند می توانند به شماره تلفن 03622732282 روابط عمومی و امور فرهنگی اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان آران و بیدگل حسین میرزاجانی تماس و اقدام به ثبت نام نموده بعد از تکمیل ظرفیت اسامی در اختیار یکی از آژانس های معتبر محلی قرار گرفته و تحت پوشش بیمه و خدمات مسافرتی این برنامه ها اجرا خواهد شد.

بنده حقیر هم با سابقه چند ساله در کویرنوردی همراهی گروه را تا آخر به عهده خواهم داشت.

شتر سواری و پذیرایی و تنوع در این برنامه از جمله خدمات جانبی این برنامه ها خواهد بود.

مدارس دانشگاهیان خانواده ها انجمن های فعال اقشار مختلف شهرهای کاشان و آران و بیدگل می توانند در این برنامه که هدف اصلی حضور فعال نیروهای انقلابی و پایبند و دلسوز به ارزشهای اسلامی است شرکت کنند.

حضور و استقبال چشم گیر شما موجب جلوگیری از بروز ناهنجاری ها و گروههای فساد در منطقه خواهد شد.

نویسنده : : ٧:٠۳ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳٩۱/٩/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

دومین مرحله پیاده روی زائران کربلا در مرنجاب اجرا شد

به حول و قوه الهی دومین مرحله پیاده روی زائران کربلا هیئت عهد آدینه تهران در قالب 120نفر به مدت 2روز از روز 5شنبه تا جمعه هفته گذشته با شکوه خاصی برگزار شد.

خدمت در دستگاه امام حسین (ع)لیاقت می خواهد که عده ای نه تنها توفیق نداشتند حتی برای کمرنگ کردن و برهم زدن ورود این عزیزان شیطنتهایی هم کردند.و عده ای هم از این قافله جا ماندند.

فضا به شکلی است که اگر اقدام به تورگردانی و راهنمایی تورهای خلاف انجام شود نه تنها مانعی در پیش رویت نیست بلکه به صورتهای مختلف به این کار تشویق می شوی.

حضور 400نفری زائران کربلایی در کویر مرنجاب که در اربعین حسینی از نجف تا کربلا را پباده می روند جلوه ای از زیبایی و ایثار و صلابت را به رخ کوردلان کشیده بود.این حرکت با ارزش فرهنگی به مذاق عده ای خوش نیامد و خود را در ردیف و خط یزیدیان زمانه قرار دادند.

در این بین هم بودند عزیزانی که با همه تلاشهای عده ای که حضور این کاروان را در کویر مرنجاب بر نمی تابیدند و احساس ضرر می کردند و منافع مالیشان به خطر افتاده بود حمایتها و کمک های زیادی کردند تا بتوانیم این جمعیت را پشتیبانی کنیم و میهمانان عزیز زائرین کربلایی را خدمت رسانی کنیم.

با این وجود این کاروان هیچ چشم داشتی از حمایت و کمک از میزبانان نداشته و از حضورشان در کویر مرنجاب را تمرین پیاده روی و امتحان و سنجش زائرین در روز اربعین بوده و اینکه مرنجاب را انتخاب کردند به اعتقاد بنده نظر امام حسین(ع) و رسوایی عده ای بود که در این منطقه به ورود تورهای فساد و جرم و گناه در ماه محرم کمک می کردند و با سکوت و کارشکنی و خیانت در مقابل اجرای قانون و بی توجهی به آن عملا راه را بر گروههای فساد باز گداشته بودند و خیلی ها هم خبر از این پشت پرده فساد آشکار در این سرزمین پاک و مذهبی نداشتند.

خدا را سپاسگزارم که این امتحان الهی بود که توفیق شد تا به عنوان راهنمای محلی در خدمت این عزیزان باشم .

هنوز عرفهایم خشک نشده تیرهای تهمت و تخریب و دورویی به سویم روانه شده تا با این روش بتوانند برای برنامه های بعدی بنده را از سر راه بردارند.

دشمنان نادانی که برای همه مثل روز روشن است این انفعالات و این جوسازی ها جز در راستای نگرانی از ادامه روند حضور تیم های حزب الهی و مذهبی و دلسوز نظام در این منطقه پر از فسق و جور نیست.

کاش صبر می کردید چند روزی از اجرای این مراسم عظیم در این کویر بگذرد بعد دست به توطئه چینی می زدید.

به هر حال ای رهبر آزاده آماده ایم آماده

جانم فدایی تار موی سید علی

به قول حجت الاسلام شاه آبادی در سخنرانی که بعد از نماز مغرب و عشاء روز پنج شنبه هفته گذشته در حیاط کاروانسرای مرنجاب  فرمودند :

خط مقدم جبهه در حال حاضر مرنجاب است.

دوستانی که قصد حضور هر هفته در کویر مرنجاب را برای پاکسازی هرزگی و لودگی و فساد دارند و برای تداوم اجرای مراسم دعای عهد حضور پیدا کنند به شماره بنده تماس یا در قسمت نظرات به صورت خصوصی شماره تلفن خود را قرار دهند.

دوستان هیئتی و انجمنهای اسلامی دانشجویی و دانش آموزی  تهران  اعلام قطعی برای حضور هر هفته ای در کویر مرنجاب را داده اند.

دلسوزان و هیئتی ها و انقلابی های شهرستان آران و بیدگل حضرت حجت الاسلام موسوی امام جمعه آران و بیدگل فرمودند: هر کجا جندالله باشد جند شیطان فراری است.

اطلاع رسانی کنید تا قبل از پایان هفته جلسه ای توجیهی برای هماهنگی و برنامه های پیشرو داشته باشیم با حضور همه داوطلبین

عده ای دنبال حذف بنده هستند پرچمداری مقتدر بیاید پشت مرا بگیرد من مهم نیستم این پرچمی که به دست دوستان هیئت عهد آدینه به دست حقیر داده شد و بر بلند ترین ارتفاعات تپه های شنی جهان با نام مقدس یا صاحب الزمان ادرکنی بر افراشته شد را نگذارید بر زمین بنشیند.

نویسنده : : ٦:٢٧ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۱/٩/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

کار فرهنگی

کار فرهنگی زحمت دارد خستگی دارد.استرس دارد.اعصاب خوردی دارد از همه سخت تر کارشکی هایی است که هر کسی که در این مسیر قدم بر می دارد از پا درش می آورند.

اما یا مرگ یا زندگی این شعارم است خستگی در خونم نیست پس تلاش برای خسته کردنم نکنید که خودتان خسته می شوید.

هفته گذشته گروه 400نفری هیئت عهد آدینه را در قالب تور یک روزه پیاده روی همراهی کردم که حاشیه های زیادی داشت از همه زیبا تر افرادی که 1روز در کویر بودند حتی کمترین تخریبی را به طبیعت وارد نکردند.

این هفته هم قرعه به نامم زده شد تا بعد از ظهر یک عالمه کار دارم فرصتی مناسب مشروحی از گزارش این 2مرحله اردو را خواهم نوشت.

التماس دعا و یا علی مدد و توکلت الی الله

نویسنده : : ۸:٤۳ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩۱/٩/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم

توضیحاتی درباره‌ی ممنوعیت اجرای تورهای «مختلط»

نویسنده : : ۸:٠٧ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩۱/٩/٢۱
Comments نظرات () لینک دائم

گزارش سفر هیئت عهد آدینه در کویر مرنجاب در سایت عهد آدینه

برای مشاهده و خواندن گزارش برنامه هیئت عهد آدینه در کویر مرنجاب در جمعه گذشته در سایت عهد آدینه اینجا را کلیک کنید

نویسنده : : ۸:٢۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۱/٩/۱٩
Comments نظرات () لینک دائم

اردوی پیاده روی عهد آدینه در کویر مرنجاب برگزار شد

خبرگزاری شبستان

اردوی پیاده روی عهد آدینه در کویر مرنجاب برگزار شد

نویسنده : : ۳:۱٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۱/٩/۱٩
Comments نظرات () لینک دائم

گزارش تصویری هیئت عهد آدینه در کویر مرنجاب

پیاده روی هیئت در یال اسبی

در مسیر آسمان

خواندن زیارت آل یاسین بر فراز بلندترین ارتفاعات ماسه ای جهان در کویر مرنجاب در غروب ظهر روز جمعه

اتحاد و صلابت

تجمع در اطراف چاه دست کن

نماز عشق در کاروانسرای مرنجاب

نویسنده : : ٩:۳٧ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۳٩۱/٩/۱۸
Comments نظرات () لینک دائم

مرنجاب حال و هوای کربلا می گیرد

ندای یاران «عهد آدینه» در کویر مرنجاب طنین‌انداز می‌شود

نویسنده : : ٩:٠۸ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩۱/٩/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

شصت و هفتمین نماز جمعه استان اصفهان در نوش آباد اقامه می شود

آران و بیدگل- امام جمعه آران و بیدگل از اقامه شصت و هفتمین نماز جمعه استان اصفهان در شهر نوش آباد از توابع این شهرستان خبر داد.

نویسنده : : ٩:٠٤ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۱/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

حضور سفیران کربلا در کویر مرنجاب

جمعه هفته جاری همراهی گروه 300نفره از هیئت عهد آدینه تهران با حضور حجت الاسلام حاج سعید شاه آبادی با پوشش خبری صدا سیمای جمهوری اسلامی ایران را به عهده دارم.

حضور برای عموم آزاد است.

هدف از اجرای این برنامه پیاده روی تا بیش از 20کیلومتر جهت تست آمادگی جسمانی این هیئت که قصد پیاده روی در روز اربعین از نجف به کربلا را دارند می باشد.

در ضمن افردی که قصد حضور در مراسم پیاده روی اربعین با این هیئت را دارند می توانند به آدرس این هیئت مراجعه و ثبت نام اینترنتی نمایند.

وب سایت هیئت عهد آدینه ثبت نام برای پیاده روی

از افراد محلی که به صورت خانوادگی قصد شرکت در این مراسم را دارند می توانند با وسیله شخصی از صبح روز جمعه در کویر مرنجاب حضور داشته باشند.

و گروههایی که قصد همراهی و ملحق شدن به هیئت را دارند مستلزم ثبت نام از طریق شماره تلفن هایی است که در این اطلاعیه داده شده است.

 

نویسنده : : ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۱/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

این مصاحبه را حتما بخوانید/ روایت یک ‌پژوهشگر ایتالیایی از حال و هوای ایران

خبرگزاری فارس: کلودیا برجا ‌پژوهشگر ایتالیایی می‌گوید وقتی ‌می‌خواستم به ایران بیایم به من می‌گفتند؛ با چه جرأتی تنها به این کشور می‌روی، اما ‌وقتی که آمدم ‌‌فهمیدم ‌تمام تبلیغات غرب، علیه این کشور مسلمان دروغین و غیرواقعی است‌.

خبرگزاری فارس: تمام تبلیغات غرب علیه ایران دروغ‌ و غیرواقعی است/‌ زنان محجبه‌ ایران در ‌دنیا تک هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، روایت محرم و حماسه سرخ حسینی، تاریخ جاودانه، پویا و

ادامه مطلب
نویسنده : : ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۱/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

ملک زاده هم به میراث فرهنگی رفت

رییس جمهور در حکمی دکتر محمدشریف ملک زاده را بعنوان معاون خود و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
ادامه مطلب
نویسنده : : ٩:٤۳ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۳٩۱/٩/۱۱
Comments نظرات () لینک دائم

گزارش تصویری_شور حسینی محرم در نوش آباد

تصاویر بیشتر را در قسمت ادامه مطلب مشاهده نمایید

ادامه مطلب
نویسنده : : ٧:٠٧ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۳٩۱/٩/۱۱
Comments نظرات () لینک دائم

می‌خواهم مطلع مرثیه محتشم را خطاطی کنم

 

نواده بزرگ‌ترین خوشنویس جهان اسلام:
می‌خواهم مطلع مرثیه محتشم را خطاطی کنم

خبرگزاری فارس: رئیس انجمن خوشنویسان ایران مقیم کانادا، مطلع مرثیه محتشم کاشانی با عنوان «باز این چه شورش است که در خلق عالم است...» را عبارت مورد علاقه‌اش برای خوشنویسی با موضوع محرم

ادامه مطلب
نویسنده : : ٧:۱۱ ‎ق.ظ ; جمعه ۱۳٩۱/٩/۱٠
Comments نظرات () لینک دائم

زندگی و مرام امام حسین (ع) الگوی شرافتمندانه برای همه جهانیان است

یک پژوهشگر ایتالیایی/ درآیین سنتی و مذهبی یازده محرم نوش آباد

زندگی و مرام امام حسین (ع) الگوی شرافتمندانه برای همه جهانیان است

نوش آباد،کاشان- یک پزوهشگر ایتالیایی گفت: زندگی و مرام امام حسین(ع) الگوی زندگی شرافتمندانه برای همه جهانیان است.

 

 

ˈکلودیا بارجیاˈ روز سه شنبه در گفت و گویی اختصاصی با خبرگزاری جمهوری اسلامی، اظهار داشت: امام حسین علیه السلام، حاضر نشد زندگی با ذلت حکومت ظلم یزید را بپذیرد و مرگ با عزت را انتخاب کرد.

وی افزود: امام سوم شیعیان در جنگ با یزید، یاری فرشتگان را نپذیرفت تا حتی با دشمن خودش هم رفتاری از روی جوانمردی و شرافت داشته باشد.

به گفته بارجیا، با تحقیق و مطالعه زندگی امام حسین (ع)، او را به عنوان یک قهرمانی شناختم که باید به عنوان یک الگوی زندگی به جهانیان معرفی کرد.

وی با اشاره به سفر تحقیقاتی خود به نوش آباد و شرکت در همه آیین های سنتی و مذهبی مردم این خطه از ایران، اظهار داشت: میخواهم با بیان واقعیت، گزارشی از پیام های عاشورا تهیه کنم تا مردم ایتالیا در مورد این مرد الهی شناخت و آگاهی پیشتری پیدا کنند.

این کارشناس ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل تاکید کرد: امام حسین (ع) در قلب مردم ایران زنده است و با برگزاری این گونه آیین های سنتی و مذهبی که شبیه به نمایش و تئاتر بوده حماسه عاشورا را سینه به سینه به نسل های آینده انتقال می دهند.

بارجیا افزود: در کلیسای کاتولیک هم برای زنده نگه داشتن یاد انسانهای خوب و فداکار هر ساله مراسم برپا می کنیم و مراسم پرشور و شعور مذهبی محرم، جای تعجب ندارد.

این پژوهشگر مسیحی تصریح کرد: مردم ایران، مردمی عاطفی هستند اما در مراسم امام حسین (ع) ، ارادت خودشان را با هم و در کنار هم نشان میدهند تا یادآوری کنند که امام در جانشان است.

وی با اشاره به تبلیغات رسانه های غربی اظهار داشت: به من ثابت شد که آنچه رسانه های غربی به آن دامن می زنند واقعیت ندارد و دنباله تبلیغات ایران هراسی است.

وی تصریح کرد: من را از ایران و زنان چادری می ترساندند اما من تنها به ایران آمدم و با اختیار خودم پوشش چادر را برای حضور در آیین سنتی و مذهبی انتخاب کردم.

نویسنده : : ٧:٥٩ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩۱/٩/۸
Comments نظرات () لینک دائم

آموزه

کربلا موزه نیست! آموزه است، کربلا جای نالیدن نیست، مجالی است برای بالیدن، اندیشیدن و نگریستن. تمرین خوب نگریستن است نه خوب گریستن! نماد شعور مذهب است نه فقط شور مذهب! خداوندا ! برای همسایه که نان مرا ربود، نان! برای عزیزانی که قلب مرا شکستند، مهربانی! برای کسانی که روح مرا آزردند، بخشش! و برای خویشتن خویش، آگاهی وبی نیازی از آدمها می طلبم. آمین!

نویسنده : : ۱٠:۱٩ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۱/٩/٥
Comments نظرات () لینک دائم

یوم الدم

امروز آسمان خون می گرید.زمین خون می جوشد.

جن و انس در ماتم عظما

ملائک و جبرائیل و عرشیان صاحب عزا

باز این چه شورش است که در خلق عالم است.

یا صاحب این روز سرنوشت ما را مانند مسلمانان کوفی نگردان.

ما را به حال خود رها مکن

نویسنده : : ۸:۳٧ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۱/٩/٥
Comments نظرات () لینک دائم

برگزاری بزرگترین مراسم آیینی محرم کشور در نوش آباد

بزرگترین مراسم آیینی و سنتی مذهبی محرم کشور به شیوۀ تلفیق بازگویی مداح، بازیگرادنی صدها هنرور و تعزیه خوانی با بیشترین نفرات در مجموعه های فرهنگی خیمه گاه حسینی و علقمۀ شهر نوش آبادبرای

نویسنده : : ٦:۱٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩۱/٩/۱
Comments نظرات () لینک دائم

 

کاخ گلستان در برزخ جهانی شدن + تصاویر

نویسنده : : ۸:٤٥ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩۱/٩/۱
Comments نظرات () لینک دائم

شنیدن صدای طبل مهم است یا شنیدن صدای یا حسین؟؟؟؟!!!!

 

شنیدن صدای طبل مهم است یا شنیدن صدای یا حسین؟؟؟؟!!!!

نویسنده : : ٧:٤٠ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩۱/٩/۱
Comments نظرات () لینک دائم